Tapicerowane łóżko z wysokim, tradycyjnie pikowanym zagłówkiem Overbox o prostej, eleganckiej formie. Fot. Zanotta

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Tapicerowane łóżko z wysokim, tradycyjnie pikowanym zagłówkiem Overbox o prostej, eleganckiej formie. Fot. Zanotta
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
23 maj 2014 21:40

20 pomysłów na wnętrze w naturalnych kolorach - wybieramy meble do sypialni

Obcując z naturą jesteśmy pogodni i przyjaźnie nastawieni do świata. Warto więc zaprosić ją do własnego domu. Kolory ziemi wprowadzą do Twojej sypialni szczęście, ład i harmonię.

Do barw naturalnych, czyli takich jakie występują w naturze, najczęściej zaliczamy wszelkie odcienie beżów i brązów. To one bowiem kojarzą się nam z kolorami ziemi – łagodnymi, stonowanymi, które sprzyjają wypoczynkowi.

Barwy naturalne

Naturalne kolory wprowadzają do wnętrza ład i stabilizację. Spokojne barwy natury spajają nas z naturalnym otoczeniem, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wydają się więc idealnym kolorem do sypialni. Możemy dozować je w dwóch zasadniczych odcieniach - jasnych oraz ciemnych. Jasne barwy w sypialni sprawiają, że staje się ona optycznie większa, bardziej doświetlona, a także przyjazna. Bowiem oddziałują one pogodnie na człowieka. Ich nieco chłodny odbiór zawsze można ocieplić drewnem. Z kolei naturalne barwy w ciemnych odcieniach wprowadzają do wnętrza powagę, nobilitując jego charakter, a także dodając mu klasycznego wydźwięku.

Barwy neutralne

Beże i brązy to także obok czerni, bieli i szarości barwy o neutralnym charakterze. Nie mają one znaczącego wpływu na kreację przestrzeni ze względu na pełnione przez nią funkcje konceptualne, a więc nie oddziałują istotnie na jej emocjonalną wymowę, a przez to na nas samych. W praktyce oznacza to, że możemy je dozować bezpiecznie, bez obawy uzyskania efektu zbyt męczącego dla naszego oka, samopoczucia czy też samego wnętrza. Ich charakterem można z kolei manipulować poprzez wprowadzanie do wnętrza barw znaczących, takich jak czerwienie, pomarańcze, zielenie czy błękity. Te ostatnie, stosowane z umiarem, z pewnością ożywią stonowane wnętrze w kolorach ziemi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH