Wolnostojące szafy nie kojarzą się już z masywnymi i nieestetycznymi meblami. Współczesne modele są nowoczesne i piękne. Na zdjęciu szafa Ceposi. Fot. Hulsta.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Wolnostojące szafy nie kojarzą się już z masywnymi i nieestetycznymi meblami. Współczesne modele są nowoczesne i piękne. Na zdjęciu szafa Ceposi. Fot. Hulsta.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
24 marz 2016 14:42

5 pomysłów na szafę w sypialni

Miejsce na dużą szafę przeznaczamy najczęściej w sypialni. Ten z pozoru klasyczny mebel jest nie tylko praktyczny, ale może również ozdobić wnętrze.

Pierwszym pytaniem, na które powinniśmy znaleźć odpowiedź jest: wolno stojąca szafa czy do zabudowy?  Wszystko bowiem zależy od naszych potrzeb, ale również powierzchni sypialni. 

Wolno stojące szafy mają ogromną zaletę - można je przesuwać w dowolne miejsce i w dowolnie wybranym momencie, czego z pełną zabudową się zrobić nie da. To daje nam swobodę w aranżacji wnętrza. Jeśli zechcemy, mebel będziemy mogli przestawić w inne miejsce lub do zupełnie innego pomieszczenia. Nie naruszymy przy tym konstrukcji ścian. Wolno stojąca szafa to także mebel niezwykle niepozorny. Wydaje się, że nie ma w niej wiele miejsca do przechowywania, ale już dwudrzwiowy mebel zapewni nam wygodne drążki na wiszącą odzież oraz praktyczne półki czy szuflady. 

Szafę do zabudowy musimy dobrze zaplanować. Ważne jest nie tylko miejsce, w którym będzie się ona znajdować, ale także jej wyposażenie. Do wyboru mamy tradycyjne szuflady i półki, ale również lekkie, aluminiowe kosze, drążki na spodnie, drążki wyposażone w systemy opuszczania, jak również praktyczne organizery na bieliznę czy krawaty. Dzięki temu, że szafę przygotowuje się na zamówienie, możemy ją wstawić w niepraktyczną wnękę lub pod skosami. Pozwoli nam to zagospodarować najbardziej problematyczne miejsca w sypialni. 

Obie wersje są bardzo praktyczne. W galerii zdjęć prezentujemy 5 ciekawych pomysłów na szafę w sypialni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH