Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Białą sypialnię urządzono z wykorzystaniem szarych i turkusowych elementów. Nie zaburzyło to spokojnej stylistyki wnętrza, które zyskało wyrazisty, ale harmonijny charakter. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Białą sypialnię urządzono z wykorzystaniem szarych i turkusowych elementów. Nie zaburzyło to spokojnej stylistyki wnętrza, które zyskało wyrazisty, ale harmonijny charakter. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 11 cze 2015 10:32 (aktualizacja: 30 lip 2015 08:42)

Białe wnętrze. 10 modnych sypialni

Biała sypialnia jest elegancka, a panujący w niej klimat sprzyja odpoczynkowi. Zobaczcie pomysły architektów na wnętrze w tym modnym kolorze.

Białe wnętrza są niezmiennie modne. Nie tylko efektownie wyglądają, ale też są dość praktyczne. Wykorzystanie bieli w aranżacji sypialni pozwoli wprowadzić do niej światło oraz powiększyć wizualnie. Ponadto duża ilość tego koloru we wnętrzu łagodzi stres i daje poczucie swobody, dlatego chętnie otaczają się nią osoby dynamiczne.

Biały najczęściej bywa stosowany na ścianach, rozjaśniając i wywołując wrażenie czystości. Jednak w nowoczesnych aranżacjach w tym kolorze jest również podłoga oraz wyposażenie. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne meble o prostej formie z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. Modnym trendem jest także połączenie bieli z drewnem lub jego imitacją.

Należy jednak pamiętać, że nadmiar bieli może potęgować negatywne uczucie samotności i pustki. Dlatego warto by w aranżacji znalazła się choć odrobina innego koloru. Zwłaszcza, że wnętrze bazujące na bieli nie trudno ożywić, gdyż ta uniwersalna barwa komponuje się praktycznie ze wszystkimi kolorami. Warto jednak skupić się na jednym lub dwóch kolorach, gdyż ich nadmiar wprowadzi chaos, tak niepotrzebny w sypialni służącej wypoczynkowi i odprężeniu.

W poszukiwaniu pomysłu na idealną, białą sypialnię zapraszamy do naszej galerii. Znajdziecie w niej wnętrza zaprojektowane przez polskich projektantów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA