Szafa Opal. Fot. Komandor

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Szafa Opal. Fot. Komandor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
17 kwi 2018 12:38

Garderoba w sypialni - modne meble wielofunkcyjne

Możliwość adaptacji do pomieszczenia, swoboda w wyborze rozwiązań i oszczędność miejsca sprawiają, że spersonalizowane, wielofunkcyjne meble na wymiar cieszą się rosnącą popularnością.

W nowoczesnych projektach wnętrz stawia się przede wszystkim na meble łączące w sobie więcej niż jedną funkcję, w których można zastosować indywidualne rozwiązania użytkowe i techniczne, jak np. sposób otwierania. 

Jedna duża szafa przesuwna z wbudowaną otwieraną witryną zamiast oddzielnej komody i osobnego, przeszklonego słupka czy garderoba z wydzieloną częścią na dokumenty zamiast szafy ubraniowej i oddzielnej szafki biurowej – takie ergonomiczne, wielofunkcyjne rozwiązania umeblowania coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych przestrzeniach. Dzięki nim można nie tylko zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze lub wykorzystać przestrzeń po sam sufit, lecz również nadać pomieszczeniu bardziej otwarty i uporządkowany charakter. Najlepszym przykładem tego trendu jest szafa ubraniowa na wymiar, która przez długi czas wyposażona była głównie w skrzydła przesuwne. Dziś powraca w wersji z drzwiami uchylnymi, witryną, a nawet jako mebel łączący w sobie wszystkie te rozwiązania. Dzięki temu daje nie tylko więcej możliwości przechowywania, lecz także stanowi efektowną dekorację wnętrza. Możliwość zestawienia dwóch sposobów otwierania w jednym meblu, w zależności od jego przeznaczenia, dają dedykowane, spójne stylistycznie systemy projektowane na wymiar, każdorazowo dopasowywane do indywidualnych potrzeb i stylizacji mebla.

Nowoczesna garderoba, czyli drzwi uchylne i przesuwne w jednym

Najnowszym trendem w projektowaniu garderób jest stosowanie różnych kombinacji drzwi uchylnych i przesuwnych. Zabudowa meblowa w takim wydaniu daje bardzo bogate możliwości przechowywania i podnosi komfort korzystania z jej poszczególnych stref. Podział na moduły z drzwiami uchylnymi i przesuwnymi pozwala na ergonomiczne rozplanowanie miejsca i wydzielenie dedykowanych przestrzeni na konkretne ubrania, tkaniny i akcesoria. Na przykład drzwi uchylne pozwalają na szybki dostęp do wybranej części szafy z półkami, w której przechowujemy pościel czy ręczniki. Z kolei drzwi przesuwne lepiej sprawdzą się w części przeznaczonej na ubrania wiszące. Za jednym ruchem ręki uzyskamy łatwy dostęp do całej kolekcji żakietów i marynarek zawieszonych na długim drążku. 

Drzwi uchylne wracają do sypialni

Trend stosowania wielofunkcyjnych mebli można również zobaczyć na przykładzie ewolucji szafy do sypialni, która kiedyś służyła głównie do przechowywania ubrań, a teraz może być szafą bieliźnianą, witryną, biblioteczką i meblem na dokumenty w jednym. Umożliwia to zastosowanie systemów uchylnych, które coraz częściej pojawiają się w szafach alternatywie do skrzydeł przesuwnych. W sięgającym sufitu meblu, podzielonym na wąskie moduły zamykane drzwiami uchylanymi, można zaaranżować osobne strefy na półki, drążki, szuflady czy nawet sprzęt AGD. Szerokie możliwości kreowania estetyki mebla daje system Opal firmy Komandor, który umożliwia wstawianie lekkich szklanych wypełnień o grubości 4 mm. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH