Wybierając szafę warto zwrócić uwagę na górną półkę. Pozwala ona na przechowywanie sezonowej odzieży, której w danym momencie nie nosimy. Na zdjęciu: szafa Kamix. Fot. BRW.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wybierając szafę warto zwrócić uwagę na górną półkę. Pozwala ona na przechowywanie sezonowej odzieży, której w danym momencie nie nosimy. Na zdjęciu: szafa Kamix. Fot. BRW.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
04 gru 2015 11:03

Garderoba w sypialni. Sprytne pomysły na przechowywanie

Wygodna szafa nie tylko pozwoli utrzymać porządek w sypialni, ale także zapewni sprawne funkcjonowanie na co dzień.

Duża, wygodna garderoba to prawdziwy skarb. Tym większy, jeżeli mamy do dyspozycji oddzielne pomieszczenie – zlokalizowane przy łazience lub sypialni – w którym możemy ją urządzić. Co zrobić jednak, gdy metraż naszego mieszania uniemożliwia wygospodarowanie miejsca na garderobę? W takiej sytuacji zwykle umieszczamy szafę w sypialni. Musi ona pomieścić wiele rzeczy: nasze ubrania, obuwie, drobne akcesoria, ale często także inne rzeczy, jak pościel, koce, ręczniki, z których korzysta cała rodzina.

Wybór wygodnej, pojemnej i funkcjonalnej szafy wcale nie jest sprawą łatwą. Zanim zdecydujmy się na konkretny model – z oferty katalogowej producenta czy zabudowę wykonaną na indywidualne zamówienie – warto przemyśleć gdzie ją umieścimy, jaki będzie najwygodniejszy sposób otwierania oraz organizację wewnętrzną.

W małej sypialni zwykle nie mamy dużego wyboru w kwestii umiejscowienia garderoby. Jednak nowoczesne systemy zabudowy pozwalają optymalnie wykorzystać każde miejsce - czy to narożnik, czy z pozoru trudną do zagospodarowania przestrzeń pod skosem dachowym. Najbardziej popularne obecnie rozwiązania opierają się na projektowanych na indywidualne potrzeby systemach zabudowy z drzwiami przesuwanymi.

O stylistyce czy kolorach zabudowy możemy zdecydować wybierając z oferty producenta rodzaje i kolory wypełnienia oraz profili tworzących ramy drzwi. Natomiast wymiary, czy nawet kształt odpowiadający nachyleniu skosu dachowego można dopasować do wielkości i charakteru pomieszczenia. Korzystając z takich rozwiązań możemy zaadaptować istniejącą w pomieszczeniu wnękę, przestrzeń pod skosem dachowym czy fragment przestrzeni w głębi pomieszczenia odpowiadający szerokości wnętrza. Wyznaczoną w ten sposób strefę przechowania wystarczy zamknąć drzwiami – przesuwanymi lub klasycznymi.

Wnętrze szafy z kolei, aby było funkcjonalne, czyli pojemne i przejrzyste, trzeba zaplanować tak, aby na półkach rozmieszczonych na odpowiednich wysokościach mieściły się rzeczy, które chcemy przechować. Zarówno te o mniejszych jak i większych gabarytach. Trzeba pomyśleć o półkach na podkoszulki i swetry (ciekawym rozwiązaniem są półki wysuwane), ale także o relingach na wieszaki, na których powiesimy koszule i sukienki.

Przydadzą się też szuflady na drobne elementy garderoby oraz dodatki, kosze na buty, wieszaki na krawaty. Szeroki wybór tego typu akcesoriów znajdziemy w ofercie producentów – wybranego systemy zabudowy czy akcesoriów meblowych.

Tekst: Anna Usakiewicz


 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH