Sypialnia Maganda. Fot. Mebin

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Sypialnia Maganda. Fot. Mebin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 marz 2018 11:07

Garderoba w sypialni - wybieramy meble

Garderoba jest marzeniem niejednej pani domu. Łatwiej o porządek, łatwiej wszystko znaleźć, bo jest w jednym miejscu. Gdy ma się dom czy duże mieszkanie, warto więc wydzielić w nim osobne pomieszczenie właśnie na garderobę.

Jeśli nie da się wydzielić takiej powierzchni, nic straconego. Marzenie o garderobie może spełnić pojemna, odpowiednio dobrana szafa – praktyczna, a zarazem stylowa. Przestrzenią idealną dla niej będzie sypialnia.

Garderoba w sypialni może zajmować całą ścianę. Im szafa większa, prosta, bez uchwytów i ozdób – tym lepiej wtapia się w pokój. Zastosowane lustra dodają całości lekkości, a przede wszystkim powiększają optycznie pomieszczenie. Ciemna barwa tkaniny obiciowej na środkowych drzwiach szafy z linii Maganda Mebin kontrastuje z naturalnym, dębowym odcieniem tej bryły. Dwa lustra na bocznych drzwiach „rozświetlają” pomieszczenie. Mebel ma trzy szuflady i wiele półek, w których zmieści się duża ilość rzeczy.

Atmosferę dawnej pałacowej garderoby wprowadza tkanina obiciowa zastosowana w meblach do sypialni. Prezentowane kolekcje mają dedykowany wzór tapicerki, ale istnieje też możliwość wybrania innego wykończenia mebli. W trzydrzwiowej minimalistycznej szafie z linii Corino zastosowano ciemną tkaninę o oryginalnym wzorze, pokrywającą dwoje bocznych drzwi i część szuflad. Lustro wmontowane w środkowe drzwi sprawia, że mamy garderobę i przymierzalnię w jednym miejscu.

Szafa z linii Riva, choć bardzo nowoczesna, ma w sobie coś z ducha sztuki użytkowej początków ubiegłego stulecia. Elegancki dąb burgundzki o głębokiej brązowej barwie, w zestawieniu z ciemną tkaniną obiciową bocznych drzwi i z lustrem na środkowych drzwiach tworzy funkcjonalną, nastrojową kompozycję. Szafa ma dwie szuflady i dużo półek. Jej dodatkowym atutem, szczególnie ważnym w sypialni, są zawiasy z cichym domykiem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH