Garderoba Verona marki Taranko to świetne rozwiązanie dla wszystkich ceniących porządek. Jej wnętrze została bardzo funkcjonalnie zagospodarowane. Fot. Taranko.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Garderoba Verona marki Taranko to świetne rozwiązanie dla wszystkich ceniących porządek. Jej wnętrze została bardzo funkcjonalnie zagospodarowane. Fot. Taranko.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
01 lut 2016 11:17

Garderoba w sypialni. Wygodne i funkcjonalne rozwiązania

Garderoba lub szafa to podstawowy element wyposażenia mieszkania. Jak ją urządzić? Pokazujemy pomysły na szafę w sypialni... także w tej małej.

Modna i funkcjonalna garderoba różni się od szaf sprzed lat. Niewątpliwie związane jest to z coraz bardziej zindywidualizowanym podejściem do przestrzeni mieszkalnej – dziś nie tylko ludzie, ale i rzeczy domagają się specjalnego traktowania. Szafa oparta na systemie suwnym, wygodna w korzystaniu oraz wyposażona w systemy segregacji dedykowane konkretnej odzieży sprosta wszystkim wymaganiom. 

Standardowym wyposażeniem garderoby są drążki, wieszaki, kosze druciane i półki. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się wieszaki dedykowane konkretnym ubraniom. W zależności od potrzeb można zamontować wieszak na krawaty, paski, spódnice czy spodnie. Świetnie sprawdzają się też kombinacje wieszaków np. jeden wieszak na spodnie i krawaty czy paski. Szeroka gama długości pozwala montować je w praktycznie każdej wnęce.

Kolejnym podstawowym elementem wyposażenia każdej szafy są ażurowe kosze na buty, bieliznę czy ubrania, które mają tę zaletę, że ich zawartość można przejrzeć bez konieczności odkrywania kolejnych warstw ubrań. Ich dodatkowym atutem jest duża przepuszczalność powietrza, co ma wpływ na komfort i jakość przechowywania w garderobie. Elementy te są dostępne w wielu wariantach długości i szerokości, w zależności od przeznaczenia mogą być wysuwane poza korpus szafy, mocowane na szynach, bądź też montowane w różnych pozycjach bezpośrednio do boków szafy. Bardzo poręczną opcją są pantografy, zapewniające optymalne wykorzystanie górnych części szafy lub przestrzeni trudno dostępnych. Pantografy opuszcza się za pomocą długiego uchwytu, co nawet filigranowym osobom umożliwia wygodne zawieszanie ubrań.  

Warto zauważyć iż garderoba czy szafa to także świetny sposób na ozdobę wnętrza. Stało się to możliwe ze względu na niezwykle szeroki wachlarz dostępnego wykończenia frontów. Skrzydła drzwi mogą być wykonana ze szkła, lustra drewna, płyty czy wykończone skórą naturalną. W kwestii wykończenia nie ma w zasadzie ograniczeń, tym bardziej że wszystkie materiały można dowolnie łączyć i zestawiać ze sobą. 

W galerii kilka modnych pomysłów garderobę w sypialni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH