Pojemną i wygodną garderobę można zamontować nawet w niewielkiej sypialni. Watro jednak pomyśleć o tym jeszcze przed urządzeniem wnętrza. Najlepiej już na etapie planów tak, aby można było maksymalnie wykorzystać nawet najmniej dostępne fragmenty przestrzeni. Fot. Elfa.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Pojemną i wygodną garderobę można zamontować nawet w niewielkiej sypialni. Watro jednak pomyśleć o tym jeszcze przed urządzeniem wnętrza. Najlepiej już na etapie planów tak, aby można było maksymalnie wykorzystać nawet najmniej dostępne fragmenty przestrzeni. Fot. Elfa.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
15 lip 2015 10:59

Garderoba w sypialni. Zobacz jak można ją urządzić

Praktyczna garderoba pomaga utrzymać porządek nawet w największej kolekcji ubrań i dodatków. Zobaczcie, jak można ją urządzić w dużej i małej sypialni.

2.200 zł – to kwota, jaką statystyczny Polak wydał z ubiegłym roku na ubrania i dodatki. Oznacza to, że co roku przybywa nam więcej rzeczy, które trzeba gdzieś schować. Warto więc pomyśleć o właściwym zorganizowaniu przestrzeni garderoby, która ułatwi nam utrzymanie porządku.

Porządki powinniśmy rozpocząć od podziału ubrań na używane na co dzień oraz te używane okazjonalnie. Odzież, po którą sięgamy najczęściej, powinna być ułożona na półkach znajdujących się w zasięgu naszej ręki. Natomiast rzeczy noszone rzadko przechowujemy w wyższych partiach garderoby. Praktycznym rozwiązaniem mogą być wysuwane półki, które ułatwią nam dostęp do ubrań bez konieczności ich ciągłego przekładania.

W utrzymaniu porządku nieocenione jest sukcesywne pozbywanie się ubrań, które są już nie modne albo po prostu w nich nie chodzimy. W kobiecej garderobie obowiązuje zasada nie widzisz - nie nosisz, dlatego też nasza szafa powinna odznaczać się niewielką ilością, idealnie dobranych ubrań – podpowiada Monika Jurczyk, osobista stylistka i autorka książki „Szefowa swojej szafy”.

Sekretem uporządkowanej garderoby są nie tylko systematyczne porządki, ale też odpowiednie wyposażenie. Obowiązkowym elementem funkcjonalnej szafy są pantografy, czyli opuszczane drążki. Dzięki nim możemy w wygodny sposób regulować wysokość zawieszonych ubrań, co znacznie ułatwia dostęp nawet do rzeczy, po które sięgamy sporadycznie.

Wybór wieszaków nie może być przypadkowy. Spodnie i spódnice najlepiej wieszać na płaskich wieszakach z klipsami, natomiast koszule, marynarki czy sukienki na wieszakach wyprofilowanych. Ważne jest też, by nie na jednym wieszaków nie trzymać zbyt dużej liczny ubrań, co może znacznie ograniczać dostęp do poszczególnych elementów garderoby.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również szuflada na drobne elementy, np. bieliznę czy paski. W tej roli znakomicie sprawdzą się kosze czy plastikowe pojemniki do przechowywania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH