Bonaldo. Łóżko Basket Plus z geometrycznym podziałem zagłówka. Proj. Mauro Lipparini. Fot.Bonaldo.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Bonaldo. Łóżko Basket Plus z geometrycznym podziałem zagłówka. Proj. Mauro Lipparini. Fot.Bonaldo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
05 cze 2014 10:04

Inspiracje: najciekawsze projekty łóżek z iSaloni 2014

Mimo, że od słynnych targów ISaloni w Mediolanie minęło już trochę czasu , nowości, przedstawione przez wystawców  wciąż inspirują. Przedstawimy wybrane projekty łóżek, które miały swoją premierę na tegorocznych targach.

Na targach i towarzyszących wystawach mogliśmy oglądać premiery, które wyznaczają projektowe trendy. Łóżka z nowych kolekcji zaskakują świeżym podejściem oraz mnogością rozwiązań. Jak co roku mogliśmy podziwiać wiele stylów, form, kolorów, materiałów w ciekawych zestawieniach.

Wiele projektów przybrało bardzo lekkie, formy. Ferrucio Laviani przy współpracy z marką Lema zaprojektował minimalistyczne łóżko Orpheo, które łączy delikatną konstrukcję z giętymi liniami.Marka Arketipo zaprezentowała projekt łózka Auto-Reverse Dream, w którym ma się wrażenie, że pozornie ciężka płaszczyzna materaca i zagłówka, za sprawą cienkiego, prawie niewidocznego stelaża unosi się nad podłogą.

Zaskakują również formy, które może przybierać zagłówek. W tym roku dominowały wyższe, formowane w nietypowe kształty, jak np. łóżko Dolce Vita od Natuzzi. Wciąż modne są pikowania, ale coraz częściej możemy zauważyć równomierne, geometryczne podziały np. w łóżku Basket Plus zaprezentowanym przez Bonaldo. Projektanci śmielej łączą tkaniny, wprowadzają wielofunkcyjność. We wspomnianym wcześniej łóżku Arketipo zagłówek przypominający ogromne poduchy jest  dwustronny. Każda strona została wykonana z innego materiału, dzięki czemu poprzez odwrócenie tworzymy zupełnie nowe łóżko.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH