System Classic wykonany ze stali, dopasowany do indywidualnych potrzeb.Fot.Elfa.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

System Classic wykonany ze stali, dopasowany do indywidualnych potrzeb.Fot.Elfa.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
19 marz 2014 05:31

Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Już na etapie projektowania mieszkania czy domu powinniśmy zaplanować miejsce na garderobę, która będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Dobrze zorganizowana przestrzeń garderoby powinna być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Najlepszym rozwiązaniem są wysokie, pojemne zabudowy, które pomogą nam maksymalnie wykorzystać przestrzeń od podłogi aż po sufit. Przy planowaniu powinniśmy dokładnie zaplanować miejsce do przechowywania poszczególnych rzeczy. Poza używanymi na co dzień ubraniami czy butami należy wydzielić miejsce na produkty sezonowe, koce czy pościel. 

Dodatkowe akcesoria

Warto wzbogacić garderobę o różnego rodzaju akcesoria i organizery. Wysuwane kosze, stojaki na buty, wieszaki na krawaty, spodnie pomogą nam utrzymać porządek, zadbają również o właściwe przechowywanie poszczególnych elementów garderoby. 

Dobre oświetlenie

Przestrzeń garderoba powinna być dobrze oświetlona. Poza oświetleniem ogólnym możemy zastosować ledowe oświetlenie wewnętrzne. Do wyboru mamy oświetlenie punktowe lub linowe w formie listew świetlnych. Dla bardziej wymagających – podświetlane drążki ubraniowe do szafy lub podświetlanie szuflady.

Lustro - obowiązkowe wyposażenie

Dobrze jeśli w garderobie znajduje się duże lustro. Jeśli nie mamy miejsca na ścianie warto zamontować lustro na frontach szafy w drzwiach przesuwnych. Lustrzana tafla dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.

Właściwa wentylacja

W garderobie funkcjonującej jako oddzielne pomieszczenie zazwyczaj nie planujemy okien. W takich pomieszczeniach szczególnie ważne jest zaplanowanie odpowiedniej wentylacji, tak aby powietrze miało swobodny przepływ. Dzięki właściwej cyrkulacji powietrza unikniemy gromadzenie wilgoci w naszej garderobie.

Inne rozwiązania

Jeśli nie mamy wystarczająco miejsca na przestronną garderobę możemy skorzystać z mniejszych systemów mobilnych, które będą pasować do małych przestrzeni. Zaletą takich rozwiązań jest szybki montaż i demontaż w dowolnym miejscu. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy osobom,które często się przeprowadzają.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-19 09:24:22

    bajkowa ! marzenie niejednej kobiety

POLECAMY W SERWISACH