Łóżko Mandal doskonale sprawdzi się w mniejszej sypialni. Praktyczne szuflady pozwalają na przechowywanie pościeli, zaś w szczebelkowy zagłówek można wtykać małe półeczki. Fot. IKEA.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Łóżko Mandal doskonale sprawdzi się w mniejszej sypialni. Praktyczne szuflady pozwalają na przechowywanie pościeli, zaś w szczebelkowy zagłówek można wtykać małe półeczki. Fot. IKEA.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
28 sty 2016 12:12

Łóżko w sypialni. 10 modeli z praktycznymi schowkami

Praktyczne łóżka, w których schowasz pościel, ustawisz książki i wiele innych rzeczy. Przydatne zarówno w małej, jak i dużej sypialni.

Wygospodarować miejsce na przechowywania w sypialni wcale nie jest łatwo. Jedna szafa to często za mało, dlatego producenci mebli oferują nam zupełnie nietuzinkowe rozwiązania. Są nimi łóżka ze schowkami czy też półkami. Niezwykle praktyczne i jeszcze bardziej pojemne. 

Łóżko będzie ładniej zaścielone, jeśli narzutę położymy bezpośrednio na materac, a nie na pościel. Jednak, aby tak się stało kołdrę i poduszki trzeba gdzieś schować. Najlepszym miejscem na to będzie szuflada pod łóżkiem. Można w niej przechowywać nie tylko pościel, pod którą aktualnie śpimy, ale również tą czystą i uprasowaną, gotową do założenia lub inne rzeczy, jak np. grube koce, używane sporadycznie.

Należy jednak pamiętać, że aby móc korzystać z szuflady sypialnia musi mieć odpowiednią szerokość. Szuflada potrzebuje bowiem sporo miejsca do tego, aby ją całkowicie wysunąć. W wąskich sypialniach sprawdzi się więc łóżko z podnoszonym do góry stelażem. Choć może się to wydawać skomplikowane, to unoszenie stelaża, na którym leży gruby materac, wcale nie jest uciążliwe. Wszystko zależy bowiem od mechanizmów umieszczonych tuż pod nim, które pozwalają nam podnieść stelaż dosłownie jedną ręką. 

Wiele modeli łóżek posiada zintegrowane z ramą panele, które służą jako zagłówek, ale też mają przymocowane szafeczki nocne. To wygodne rozwiązanie, bowiem do panelu można łatwo przymocować lampkę. Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy w sypialni przechowują książki, będą łóżka z półkami. Na rynku dostępne są modele, gdzie półki umieszczone są za zagłówkiem, bądź na ramie, pod materacem. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH