Sypialnia małżeńska zaaranżowana w bieli i szarościach. Garderobę zaplanowano na całą szerokość ściany. Dostęp do niej jest możliwy z dwóch stron. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Sypialnia małżeńska zaaranżowana w bieli i szarościach. Garderobę zaplanowano na całą szerokość ściany. Dostęp do niej jest możliwy z dwóch stron. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
15 paź 2015 14:17

Mała garderoba. Tak ją sprytnie urządzisz w sypialni

Jeśli w twojej sypialni "upychanie po kątach" już dawno przestało dawać rezultaty, a porozrzucane rzeczy sprawiają, że zaczynasz tracić cierpliwość, czas pomyśleć o niewielkiej garderobie.

Nieporządek zwykle zakrada się do naszej sypialni niepostrzeżenie, np. wskutek porannego pośpiechu czy wieczornego zmęczenia. Tymczasem najlepiej, po ciężkim dniu pracy wraca się do czystego i uporządkowanego wnętrza. Pojemna, funkcjonalna garderoba jest w tym kontekście najlepszym rozwiązaniem.

Ideał garderoby to osobny pokój, na przykład z oknem i dużymi lustrami, które pozwolą szczegółowo skontrolować wygląd, oraz miejscem do ustawienia toaletki, fotela lub miękkiej ławki. Taka aranżacja dla wielu pozostaje jednak w sferze marzeń, a ograniczona przestrzeń we wnętrzu każe szukać nowych, sprytnych sposobów na pochowanie rzeczy. W przypadku małych sypialni, ale dużych potrzeb warto zdecydować się na zabudowę pod wymiar, która pozwala optymalnie wykorzystać każde miejsce - czy to narożnik, czy z pozoru trudne do zagospodarowania miejsce pod skosem dachowym.

Taką garderobę dostosujesz idealnie nie tylko do wymagań sypialni, ale przede wszystkim swoich potrzeb. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się wieszaki dedykowane konkretnym ubraniom. Można zamontować wieszak na krawaty, paski, spódnice czy spodnie. Świetnie sprawdzają się też kombinacje wieszaków np. jeden wieszak na spodnie i krawaty czy paski. Bardzo poręczną opcją są pantografy, zapewniające optymalne wykorzystanie górnych części szafy lub przestrzeni trudno dostępnych. Pantografy opuszcza się za pomocą długiego uchwytu, co nawet filigranowym osobom umożliwia wygodne zawieszanie ubrań.  

Dziś prezentujemy kilka sprytnych pomysłów na garderoby i szafy wnękowe w małej sypialni. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH