Sypialnia Modern. Fot. Komandor
Sypialnia Modern. Fot. Komandor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 marz 2018 08:29

Mała sypialnia - pomysł na wygodną szafę

Bardzo często mały metraż mieszkania nie pozwala na wydzielenie odrębnej przestrzeni na garderobę, dlatego jej miejsce znajduje się w sypialni.

Idealnym pomysłem na ergonomiczne zagospodarowanie niewielkiej sypialni jest wykorzystanie szafy z drzwiami przesuwnymi w dopasowanym kolorze, która doskonale zastąpi komodę, mieszcząc w sobie nie tylko ubrania, ale również bieliznę pościelową, koce czy ręczniki. – Systemy drzwi przesuwnych nie zabierają miejsca przy otwieraniu, więc posiadanie wąskiej sypialni nie wyklucza pojemnej i funkcjonalnej garderoby. Co ważne, szafa może być wykonana w dowolnym wymiarze, dlatego dopasowanie jej do niewielkiego pomieszczenia nie stanowi żadnego problemu. Jej duże skrzydła pozwalają ponadto na kreowanie różnych złudzeń optycznych. Na przykład zastosowanie lustra na froncie mebla sprawi, że pomieszczenie zyska na głębi i będzie się wydawać bardziej przestronne. Warto przy tym zadbać o to, by wszystkie meble sypialniane posiadały podobny, nowoczesny design i były utrzymane w tej samej jasnej kolorystyce, co pozwoli uzyskać efekt ładu i harmonii – mówi Anna Wróbel, projektantka mebli firmy Komandor.

Zestawiając meble do sypialni z szafami przesuwnymi, stworzymy spójne wnętrze zachowane w jednolitej stylistyce. Indywidualny charakter stylizacji podkreślą odpowiednie oświetlenie i kolory, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Atmosferze odprężenia, jaka powinna panować w każdej sypialni, sprzyjają modne odcienie szarości, delikatne beże czy uspokajające brązy, które warto zestawić z mocniejszymi kolorystycznymi akcentami. Kontrastowe barwy w postaci np. poduszki w modnym żółtym odcieniu, wieczorem dodadzą wnętrzu przytulności, zaś rano napełnią nas dawką pozytywnej energii. Wykorzystana na jednej ze ścian nasycona zieleń nie tylko doda głębi całej aranżacji, ale również doskonale podkreśli jasne kolory frontów meblowych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH