Tapicerowane łóżko Basket z lekko zaokrąglonymi bokami zagłówka. Projekt: Mauro Lipparini. Fot. Bonaldo.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Tapicerowane łóżko Basket z lekko zaokrąglonymi bokami zagłówka. Projekt: Mauro Lipparini. Fot. Bonaldo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
09 lut 2015 09:49

Meble do sypialni: tapicerowane łóżka

Łóżko w sypialni gra najważniejszą rolę. Szeroka paleta barw i materiałów pozwala wybrać model idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Łóżko powinno zajmować najważniejsze miejsce w sypialni. Jego rozmiar, styl, kolorystyka razem z pozostałym wyposażeniem powinna tworzyć spójną całość, która stworzy nam odpowiednie warunki do odpoczynku. Spośród wielu modeli dostępnych mebli coraz więcej pojawia się łóżek tapicerowanych. Połączenie elegancji, nowoczesnych form z najróżniejszymi kolorami i materiałami daje nieskończone możliwości aranżacji.

W wielu przypadkach możemy wybrać rodzaj materiału, którym będzie tapicerowane nasze łózko. Do wyboru mamy ekoskóry, tkaniny, skóry naturalne. Przy wyborze zwróćmy uwagę na sposób pielęgnacji konkretnego materiału, sposób czyszczenia. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym materiałem jest ekoskóra, dużym powodzeniem cieszą się miękkie, aksamitne tkaniny, które wizualnie ocieplają wnętrze.

Praktyczny zagłówek

Decydując się na tapicerowane łóżko możemy wybrać model z wysokim zagłówkiem. Takie rozwiązanie zapewni komfortowe oglądanie telewizji czy wygodne czytanie książki w łóżku. Dodatkowo zagłówek może zostać ozdobiony pikowaniem, przeszyciami, dzięki czemu może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym. Przy wyborze pamiętajmy, aby łózko nawiązywało stylistyką do pozostałego wystroju sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH