Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tapicerowane łóżko Basket z lekko zaokrąglonymi bokami zagłówka. Projekt: Mauro Lipparini. Fot. Bonaldo.

Tapicerowane łóżko Basket z lekko zaokrąglonymi bokami zagłówka. Projekt: Mauro Lipparini. Fot. Bonaldo.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 09 lut 2015 09:49 (aktualizacja: 11 lut 2015 08:55)

Meble do sypialni: tapicerowane łóżka

Łóżko w sypialni gra najważniejszą rolę. Szeroka paleta barw i materiałów pozwala wybrać model idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Łóżko powinno zajmować najważniejsze miejsce w sypialni. Jego rozmiar, styl, kolorystyka razem z pozostałym wyposażeniem powinna tworzyć spójną całość, która stworzy nam odpowiednie warunki do odpoczynku. Spośród wielu modeli dostępnych mebli coraz więcej pojawia się łóżek tapicerowanych. Połączenie elegancji, nowoczesnych form z najróżniejszymi kolorami i materiałami daje nieskończone możliwości aranżacji.

W wielu przypadkach możemy wybrać rodzaj materiału, którym będzie tapicerowane nasze łózko. Do wyboru mamy ekoskóry, tkaniny, skóry naturalne. Przy wyborze zwróćmy uwagę na sposób pielęgnacji konkretnego materiału, sposób czyszczenia. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym materiałem jest ekoskóra, dużym powodzeniem cieszą się miękkie, aksamitne tkaniny, które wizualnie ocieplają wnętrze.

Praktyczny zagłówek

Decydując się na tapicerowane łóżko możemy wybrać model z wysokim zagłówkiem. Takie rozwiązanie zapewni komfortowe oglądanie telewizji czy wygodne czytanie książki w łóżku. Dodatkowo zagłówek może zostać ozdobiony pikowaniem, przeszyciami, dzięki czemu może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym. Przy wyborze pamiętajmy, aby łózko nawiązywało stylistyką do pozostałego wystroju sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA