Sypialnia New York inspirowana stylem hotelowym. Jej prosta forma, subtelna elegancja i minimalistyczny design zapewnia zdrowy i mocny sen, jak po dalekiej podróży. Fot. Stolwit.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Sypialnia New York inspirowana stylem hotelowym. Jej prosta forma, subtelna elegancja i minimalistyczny design zapewnia zdrowy i mocny sen, jak po dalekiej podróży. Fot. Stolwit.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
14 gru 2015 10:30

Meble w sypialni. 15 kolekcji idealnych dla pary

Dwie osoby w jednym łóżku to najczęściej kilka zupełnie różnych potrzeb. Z tego powodu, warto dokładnie przemyśleć aranżację strefy nocnego wypoczynku.

Łóżko to podstawowy element wyposażenia sypialni. To od niego zależy jakość oraz długość naszego snu. Bywa, że trudno nam zasnąć w pojedynkę, nie mówiąc już o regularnym wysypianiu się, gdy partner lub partnerka śpi obok. W tym kontekście podstawowym czynnikiem do rozważenia jest wybór odpowiedniego łóżka. Musi mieć optymalną wielkości oraz oferować pełen komfort użytkowania.

Im łóżko jest większe, tym wygodniej śpi nam się z drugą osobą. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na olbrzymie łoże, dlatego już na tym etapie należy zastanowić się, jak dużo przestrzeni wymaga każda z osób. Zazwyczaj przyjmuje się, że dorosły człowiek do komfortowego wypoczynku w czasie snu potrzebuje minimum 70 cm szerokości. Tym samym szerokość 140 cm dla dwóch osób powinna być już wystarczająco wygodna, ale dla uzyskania bardziej komfortowej przestrzeni warto dodać kolejne 20 centymetrów i wybrać łóżko o szerokości 160 lub 180 cm. Na większy mebel warto zdecydować się nawet kosztem stolików nocnych, bądź komody.  

Kolejnym ważnym elementem jest wybór odpowiedniego materaca. Możemy wybrać jeden materac, bądź zdecydować się na wygodniejszą opcję, czyli zakupić dwa pojedyncze. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Z jednej strony, zakup dwóch różnych materaców pozwala na ich dobór według potrzeb korzystającej z niego osoby, ale na ich łączeniu siłą rzeczy pojawi się krawędź, która w przypadku niektórych modeli może być wyczuwalna. Wybór jednego materaca rozwiąże ten problem, ale nie będzie on tak idealnie dobrany, jak pojedynczy dedykowany każdej osobie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH