Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

ja se jem

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 05 gru 2011 11:36 (aktualizacja: 23 gru 2013 22:06)

Modna szafa

Aby cieszyć się z ładu i porządku, nawet w najmniejszym mieszkanku, nie trzeba wiele. Dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań nawet mała sypialnia może być przestrzenna i funkcjonalna.

Dobrze zorganizowana

' title=
Przechowywanie w sypialni będzie łatwe i dobrze zorganizowane, jeżeli wykorzystamy systemy, które pomogą nam rozwiązać funkcjonalnie wnętrze szafy. - dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytania: ile rzeczy mamy długich, a ile krótkich, ile par butów, czy wolimy zdejmować co rano koszule z wieszaka czy też wyjmować je z półki? Jak funkcjonujemy?
  • w życiu sprawdzają się podziały na damską i męską część garderoby oraz zima – lato. Dobrym pomysłem jest również podział na bieliźniarkę i pozostałe części garderoby,
  • z uwagi na ograniczony dostęp do wnętrza szafy powyżej 200 cm wys. możemy na górnych półkach zaprojektować pawlacz – zwykłe półki na pościel, pudła z rzadziej używanymi rzeczami lub wykorzystać pantograf lub prosty drążek, na którym powiesimy ubrania, których nie używamy podczas danego sezonu,
  • warto jest użyć specjalnych wieszaków do spodni i oddzielnego drążka do koszul lub marynarek. Najprostszy podział wysokości: od 85 cm do 100 cm wykorzystamy na koszule, spodnie, spódnice marynarki; od 100 cm do 145 cm wysokości - na płaszcze, sukienki, długie spódnice. W przypadku braku miejsca na głęboką na 60 cm szafę przychodzą z pomocą producenci wieszaków wysuwanych do szaf o głębokości do 50 cm,
  • buty przechowujemy w pudełkach lub w oddzielonej od pozostałej części garderoby przestrzeni. Funkcjonalne i zarazem pozwalające wykorzystać pełną głębokości szafy są tzw. „półki balkonikowe”, w których na jednym poziomie możemy położyć dwie pary butów.
Arch. wnętrz Maria Borczuch, Murla Design, www.murladesign.com

System drzwi składanych Etiuda, profil aluminiowy, kolor anoda naturalna, wypełnienie szyba lakierowana w kolorach: Blue Luminous, Fuchsia, Green Luminous, Orange Classic, White. Wycena indywidualna, Komandor.

' title=
fot. Komandor

W zestawie Teneryfa szafy można budować dowolnie w zależności od potrzeb użytkowników. Na zdjęciu szafa 5-drzwiowa model 3D+1D+1D. Cena: ok. 4.967 zł, Bydgoskie Meble.

' title=
fot. Bydgoskie Meble

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA