Szarości i biel to doskonale zgrany duet. Dzięki takiemu połączeniu, sypialnia będzie jasna, nowoczesna, ale też przytulna. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Szarości i biel to doskonale zgrany duet. Dzięki takiemu połączeniu, sypialnia będzie jasna, nowoczesna, ale też przytulna. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
14 wrz 2015 14:39

Nowoczesna sypialnia. Modne pomysły na wnętrze w szarościach

Szara sypialnia ma wiele twarzy. Może być romantyczna, nowoczesna lub loftowa. Zobacz najmodniejsze pomysły na sypialnię w szarościach.

Szarości zdominowały minimalistyczne wnętrza - od mebli tapicerowanych modną filcową tkaniną, po dekoracyjny beton zawieszony na ścianie. Choć pisane są głównie nowoczesnym stylizacjom, nie można odmówić im wewnętrznego ciepła. Szarości są bowiem nastrojowe i niezwykle nostalgiczne. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami, mogą stworzyć wyjątkowo klimatyczną sypialnię. 

Najmodniejsze są dziś sypialnie w jasnych, niemalże rozbielonych szarościach. Delikatnie szare ściany warto połączyć z bielą, np. dekoracyjnych listew przypodłogowych, ramą tapicerowanego łóżka czy lampami, których abażury wykonano w miękkich piórek. Dzięki zestawieniu bieli i szarości wnętrze nabierze delikatnego, spokojnego wyrazu. To także doskonały sposób na rozjaśnienie sypialni. Jasne kolory przyciągają bowiem naturalne światło jak magnes. 

Nowoczesnym sposobem na sypialnię w szarościach jest zastosowanie architektonicznego betonu. Nie warto jednak przesadzać z tym materiałem. Zbyt duża ilość betonu może sprawić, że sypialnia będzie zimna i nieprzytulna. Najlepiej zawiesić jedynie kilka szarych płyt za wezgłowiem łóżka. Można potraktować wówczas beton jako nietypowy zagłówek lub tło dla eleganckiego mebla. 

Mocne i ciemne szarości również sprawdzą się w sypialni. Jeśli jednak chcemy uniknąć efektu mrocznego pomieszczenia, warto zestawić tą barwę z kontrastującymi dodatkami. Świetnie sprawdzą się soczyste kolory, tj. żółcienie, czerwienie czy złoto. Zaś fiolet jest wprost stworzony do tworzenia pary z szarością. Ożywić sypialnię można wówczas miękkim, tapicerowanym łóżkiem w kolorze lub kilkoma dodatkami w postaci zasłon w oknach czy poduszek z dekoracyjnym motywem. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • fiszka, 2015-09-17 10:25:24

    całe szare sypialnie są smutne... trzeba koniecznie wprowadzić element ożywienia przez np. kolorową poduszkę, zasłonę czy roletę rzymską. Świetnie będą wyglądać turkusowe, czerwone lub żółte dodatki.

POLECAMY W SERWISACH