Kolekcja Indira. Fot. Helvetia Wieruszów

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kolekcja Indira. Fot. Helvetia Wieruszów
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
09 maj 2016 12:26

Piękna sypialnia: zobacz jak urządzić ją przytulnie i praktycznie

Przytulność sypialni nie musi oznaczać, że będzie to nudny pokój – wystarczy kilka modnych, interesujących detali, aby wnętrze stało się zarazem ciekawe i piękne.

Jeśli możesz przeznaczyć osobny pokój na sypialnię, nie wahaj się. Przemyślana i piękna sypialnia sprawi, że każda noc przyniesie udany odpoczynek, a poranki staną się znacznie bardziej przyjazne.

Sypialnia powinna być piękna

Sypialnia jest wnętrzem, w którym pożądana jest harmonia oraz piękno. Ładne, przemyślane wnętrze ułatwia zasypianie, a pobudki w przytulnej sypialni są dużo przyjemniejsze. Warto zadbać, aby pokój przeznaczony na sypialnię był możliwie zaciszny oraz urządzony w zrównoważony sposób. Łagodne kolory uspokajają, zatem mile widziane w sypialni są np. barwy ziemi urozmaicone dodatkami w bardziej zdecydowanych kolorach. Takie połączenie sprawi, że sypialnia nabierze przyjemnego charakteru, pozostając nadal atrakcyjnym wnętrzem. Przytulność sypialni nie musi oznaczać, że będzie to nudny pokój – wystarczy kilka modnych, interesujących detali (pościel, poduszki, obraz, wezgłowie łóżka), aby wnętrze stało się zarazem ciekawe i piękne.

Wyróżnikiem sypialni Asteria jest wygodne, tapicerowane wezgłowie łoża.
W skład kolekcji wchodzi łoże w dwóch rozmiarach, szafa przesuwna, komoda oraz stoliki nocne.

Sypialnia powinna być praktyczna

Funkcjonalność sypialni opiera się przede wszystkim na meblach oraz ich przemyślanym rozmieszczeniu. Zwyczajowo w sypialni znajduje się łoże z materacem, szafa, komoda oraz szafki nocne. Taka baza sprawia, że sypialnia staje się nie tylko komfortowym miejscem snu, ale pełni także rolę garderoby. Z praktycznych pobudek warto wybrać szafę przesuwną – taki system pozwala oszczędzić miejsce, ponieważ drzwi poruszają się w szynach i nie wymagają otwierania na oścież.

Na rynku dostępne są łoża posiadające schowek, umieszczony pod stelażem i materacem. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala wykorzystać wolną przestrzeń w strukturze łoża. Dodatkowe miejsce do przechowywania przyda się np. na koce, zestawy pościeli czy przedmioty popakowane w pudełka.

Rozmieszczenie mebli we wnętrzu również ma duże znaczenie. Warto pamiętać o tym, że poranki bywają pośpieszne, dlatego dostęp do odzieży w szafie i komodzie nie może być utrudniony. Przed meblami trzeba zatem zabezpieczyć przestrzeń, która pozwoli na swobodne podejście, otwarcie szafy czy wysunięcie szuflad.

Jeśli pomieszczenie na to pozwala, warto łoże ustawić tak, aby po obu jego stronach zachowana była przestrzeń. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi komfort w sytuacji, w której z sypialni korzystają dwie osoby i każda z nich kładzie się / wstaje o różnych porach.

Innowacją w łożu Indira jest pojemnik na pościel, dostępny po uniesieniu stelaża z materacem.  Szafa w kolekcji wyposażona jest w dwie szuflady, otwierane systemem Push To Open (otwieranie szuflady poprzez naciśnięcie jej frontu)

Sypialnia powinna być klimatyczna

Styl sypialni powinien pasować do osobowości tego, kto z niej korzysta. Wnętrze może być więc np. romantyczne z dominantą pudrowych kolorów i dekorów w kwiaty, czyste i świeże w odpowiedzi na trend skandynawski lub ultranowoczesne, co odwzorują meble w wysokim połysku. Każda sypialnia, bez względu na styl, powinna być jednak klimatyczna. To dzięki odpowiedniemu nastrojowi sypialnia zaprasza do odpoczynku, relaksu i regeneracji. W sypialni nie powinno się zabraknąć m.in. miłej w dotyku pościeli, miękkiego dywanu czy wygodnych poduszek. Te detale sprawią, że każde wnętrze zyska wspaniały klimat, pozwalający na udany wypoczynek.

Styl kolekcji do sypialni Provence nawiązuje wzorniczo do słonecznej i ciepłej Prowansji. Nietuzinkowa kolorystyka i pionowe frezowania, nawiązujące do tradycyjnej stolarki, stanowią wyróżniki kolekcji.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH