Biel dobrze jest łączyć z ciepłymi kolorami, tj. brązy czy beże. Miękka faktura zasłon czy puchate poduszki dodatkowo ocieplą wizerunek białej sypialni. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Biel dobrze jest łączyć z ciepłymi kolorami, tj. brązy czy beże. Miękka faktura zasłon czy puchate poduszki dodatkowo ocieplą wizerunek białej sypialni. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
08 lut 2016 13:27

Sypialnia dla dwojga. Pomysłowe aranżacje dla pary

Urządzenie praktycznej sypialni dla dwojga to nie lada wyzwanie. To przecież miejsce, gdzie spotykają się dwie osoby, o różnych wymaganiach. Jak sprawić by była wygodna?

Życie w parze wymaga czasem wielu kompromisów, także aranżacyjnych. Okazuje się, że całkiem sporo może ich być we wnętrzu sypialni. Aby obie osoby czuły się komfortowo należy poszukać sprawdzonych i prostych rozwiązań. Podstawą jest oczywiście odpowiednie łóżko. W tym wypadku warto skupić się na jego wielkości. Rozmiar, który zapewni wygodny odpoczynek obojgu osobom to min. 160 cm lub więcej jeśli nasza sypialnia jest wystarczająco duża.

Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Zdarza się, że gdy na materacu śpią dwie osoby, ciężar ich ciał rozkłada się nierównomiernie, a co za tym idzie – jedna osoba śpi w tak zwanym „dołku”. Istotne jest, aby nie odczuwać także każdego ruchu drugiej osoby. Producenci materacy proponują odpowiednie rozwiązania, np. pod postacią materacy, które świetnie łączą potrzeby dwóch osób. 

W aranżacji małżeńskiej sypialni ważną rolę pełni światło. Małe lampki, emitujące delikatną poświatę po obu bokach łóżka będą odpowiednim oświetleniem dla nocnych marków, nie oślepiając przy tym śpiącego obok partnera. Światło to także element wypływający na nastrój w pomieszczeniu. Ważne jest więc aby światło miało ciepłą barwę. Lampki, które dają zimne światło mogą bowiem sprawiać, że wnętrze będzie surowe i nieprzytulne. 

Wszelkiego rodzaju dodatki są nieodłącznym elementem sypialni. To one tworzą w niej atmosferę i sprawiają, że wnętrze staje się miejscem które sprzyja odpoczynkowi. W tej kwestii warto pamiętać jednak, że upodobania płci męskiej i żeńskiej zdecydowanie różnią się do ciebie. Kobiety preferują kolorowe, wzorzyste dodatki, które rzucają się w oczy jednocześnie zapewniając uczucie otulenia. Mężczyźni zaś najlepiej czują się w otoczeniu stonowanych i ciemnych barw, bez inwestowania w zbędne ozdobniki. Jak połączyć te zupełnie różne wymagania. Warto pójść na kompromis, wybierając stonowane, delikatne detale według jego gustu. 

Więcej ciekawych pomysłów w naszej galerii zdjęć. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH