Lustra i lakierowane powierzchnie odbijają światło, sprawiając, że wnętrze jest znacznie jaśniejsze i wydaje się przez to przestronniejsze. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Lustra i lakierowane powierzchnie odbijają światło, sprawiając, że wnętrze jest znacznie jaśniejsze i wydaje się przez to przestronniejsze. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
26 sty 2016 08:45

Sypialnia na 5 metrach. Tak możesz ją urządzić

5 metrów kwadratowych z pozoru wydaje się małą powierzchnią. To jednak doskonała przestrzeń do stworzenia przytulnej, modnej sypialni.

Mieszkając w bloku rzadko możemy pochwalić się dużą sypialnią. Na szczęście są sposoby na mały metraż, dzięki którym wnętrze staje się modne i funkcjonalne. 

Mając sypialnię o powierzchni około 5 metrów kwadratowych, warto zastosować kilka sprytnych trików. Dzięki nim pomieszczenie wyda się większe i nabierze zdecydowanego charakteru. Elementy, dzięki którym optycznie powiększymy sypialnię, to lustra. Warto stosować jak największe. Można postawić długie lustro z zdobnej ramie na podłodze i zwyczajnie oprzeć je o ścianę lub je na niej zawiesić. Modnym sposobem wieszania luster jest mocowanie ich w poziomie. W nowoczesnej sypialni doskonale sprawdzą się lustra zawieszone na całej ścianie. Dadzą wrażenie, jakby wnętrze było dwa razy większe.

Nie bez znaczenia jest również oświetlenie. Za jego pomocą możemy wykreować w sypialni wspaniały nastrój. Światło montuje się dziś nie tylko w postaci tradycyjnych żyrandoli, ale również ściennych kinkietów czy podświetlanego zagłówka łóżka. 

Warto pamiętać, że małych pomieszczeń nie wolno zagracać. Im mniej przedmiotów, tym aranżacja będzie bardziej uporządkowana i przejrzysta. Świetnie sprawdzą się szuflady pod łóżkiem, w których schowamy pościel, półki ścienne na książki oraz stałe zabudowy, jak szafa, zapewniające pokaźną ilość miejsca do przechowywania. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH