Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tapicerowane w skórze łóżko Venere, którego pikowania zostały ozdobione kryształkami Swarovskiego, a nózki i szczyt wezgłowia dekorowane 24-karatowym złotem. Fot. Bova

Tapicerowane w skórze łóżko Venere, którego pikowania zostały ozdobione kryształkami Swarovskiego, a nózki i szczyt wezgłowia dekorowane 24-karatowym złotem. Fot. Bova
  • Autor: Urszula Tatur
  • 19 maj 2014 13:24 (aktualizacja: 22 maj 2014 22:18)

Sypialnia w stylu glamour. Piękne łóżka w jasnych kolorach

Powabne kształty, oryginalne pikowania oraz biżuteryjne zdobienia. Łóżka w stylu glamour łączy jedno - kochają błyszczeć i zachwycać całe otoczenie.

Ozdobny, pełen blasku i przepychu styl glamour na dobre zakorzenił się w światowym designie. I nic w tym dziwnego, skoro wszyscy lubimy otaczać się luksusem i choć od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę zbytku. Gości on zarówno w naszych salonach, kuchniach, jak i łazienkach. Jednakże to sypialnia wydaje się prawdziwym królestwem glamour. Bowiem to miejsce o intymnym, bardzo zindywidualizowanym charakterze pozwala nam w pełni popuścić wodze fantazji.

Glamour – czyli jaki?

Nawiązujący do maniery klasycznej styl glamour, nie naśladuje, lecz inspiruje się, syntetyzuje, wręcz bawi się nią. Stąd zestawienia elementów klasycznych z nowoczesnymi oraz wyraziste, neobarokowe wzory z przesytem złoceń i srebrzeń. Stylizowane element w nowoczesnym stylu zdobią tu kryształki, błyszczące tkaniny oraz wysoki połysk malowanych mebli. I choć glamour lubi kolor nie obca jest jej wzorcowa biel czy czerń oraz wariacje na ich temat. Luksusowe dodatki pozostają tu już tylko kwestią gustu.

Łóżko w roli głównej

Sypialnia w stylu glamour musi jednak zachować swą podstawową funkcję jaką jest funkcja wypoczynkowa. Dlatego też najodpowiedniejsze, choć nie konieczne, wydaje się tu zastosowanie bieli oraz innych bardzo jasnych kolorów jako bazy dla całej aranżacji. Nie musi to jednak oznaczać, iż ma ona stać się barwą naszych ścian – wręcz przeciwnie. Warto wprowadzić biel i jej pokrewne odcienie jako kolor mebli, dodatków, a przede wszystkim łóżka. Przecież jako główny element wyposażenia sypialni zasługuje ono na to by być glamour.

                                                                                           

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA