System przechowywania Elfa montowany na ścianie, przy użyciu szyn poziomych BL oraz szyn pionowych H. Fot. Elfa

Zobacz galerię [12 zdjęć]

System przechowywania Elfa montowany na ścianie, przy użyciu szyn poziomych BL oraz szyn pionowych H. Fot. Elfa
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 kwi 2016 11:10

Sypialnia z garderobą – 12 nowoczesnych rozwiązań

Niezależnie od metrażu sypialnio możemy urządzić w niej praktyczną garderobę: w szafie wnękowej, pod skosem dachowym lub wygospodarować miejsce w korytarzu tuż obok.

Gdy metraż naszego mieszania uniemożliwia wygospodarowanie miejsca na osobną garderobę zwykle umieszczamy szafę w sypialni. Dzięki nowoczesnym systemom zabudowy nawet w małej sypialni, gdzie zwykle nie mamy dużego wyboru w kwestii umiejscowienia garderoby możemy optymalnie wykorzystać każde miejsce: narożnik albo z pozoru trudną do zagospodarowania przestrzeń pod skosem dachowym. Popularne obecnie rozwiązania opierają się na projektowanych na indywidualne potrzeby systemach zabudowy z drzwiami przesuwanymi. Takie rozwiązania dają nam pełną swobodę wyboru odnośnie stylistyki czy koloru zabudowy. Bogata oferta rodzajów i kolorów wypełnienia oraz profili tworzących ramy drzwi pozwoli nam dopasować garderobę do wystroju sypialni.

Wymiary, czy nawet kształt odpowiadający nachyleniu skosu dachowego można dopasować do wielkości i charakteru pomieszczenia. Korzystając z takich rozwiązań możemy zaadaptować istniejącą w pomieszczeniu wnękę, przestrzeń pod skosem dachowym czy fragment przestrzeni w głębi pomieszczenia odpowiadający szerokości wnętrza. Wyznaczoną w ten sposób strefę przechowania wystarczy zamknąć drzwiami – przesuwanymi lub klasycznymi.

Wnętrze szafy trzeba zaplanować tak, aby na półkach rozmieszczonych na odpowiednich wysokościach mieściły się rzeczy, które chcemy przechować. Zarówno te o mniejszych jak i większych gabarytach. W projekcie naszej garderoby warto uwzględnić półki, relingi na wieszaki, szuflady z system wewnętrznego podziału na drobne elementy garderoby oraz dodatki.

Jeżeli mamy do dyspozycji oddzielne pomieszczenie – zlokalizowane przy łazience lub sypialni – możemy tam urządzić dużą, wygodną garderobę typu walk-in. Jej wyposażenie powinny stanowić półki, drążki na wieszaki oraz wyposażona w szuflady komoda.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH