Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

System przechowywania Elfa montowany na ścianie, przy użyciu szyn poziomych BL oraz szyn pionowych H. Fot. Elfa

System przechowywania Elfa montowany na ścianie, przy użyciu szyn poziomych BL oraz szyn pionowych H. Fot. Elfa
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 01 kwi 2016 11:10 (aktualizacja: 05 kwi 2016 08:54)

Sypialnia z garderobą – 12 nowoczesnych rozwiązań

Niezależnie od metrażu sypialnio możemy urządzić w niej praktyczną garderobę: w szafie wnękowej, pod skosem dachowym lub wygospodarować miejsce w korytarzu tuż obok.

Gdy metraż naszego mieszania uniemożliwia wygospodarowanie miejsca na osobną garderobę zwykle umieszczamy szafę w sypialni. Dzięki nowoczesnym systemom zabudowy nawet w małej sypialni, gdzie zwykle nie mamy dużego wyboru w kwestii umiejscowienia garderoby możemy optymalnie wykorzystać każde miejsce: narożnik albo z pozoru trudną do zagospodarowania przestrzeń pod skosem dachowym. Popularne obecnie rozwiązania opierają się na projektowanych na indywidualne potrzeby systemach zabudowy z drzwiami przesuwanymi. Takie rozwiązania dają nam pełną swobodę wyboru odnośnie stylistyki czy koloru zabudowy. Bogata oferta rodzajów i kolorów wypełnienia oraz profili tworzących ramy drzwi pozwoli nam dopasować garderobę do wystroju sypialni.

Wymiary, czy nawet kształt odpowiadający nachyleniu skosu dachowego można dopasować do wielkości i charakteru pomieszczenia. Korzystając z takich rozwiązań możemy zaadaptować istniejącą w pomieszczeniu wnękę, przestrzeń pod skosem dachowym czy fragment przestrzeni w głębi pomieszczenia odpowiadający szerokości wnętrza. Wyznaczoną w ten sposób strefę przechowania wystarczy zamknąć drzwiami – przesuwanymi lub klasycznymi.

Wnętrze szafy trzeba zaplanować tak, aby na półkach rozmieszczonych na odpowiednich wysokościach mieściły się rzeczy, które chcemy przechować. Zarówno te o mniejszych jak i większych gabarytach. W projekcie naszej garderoby warto uwzględnić półki, relingi na wieszaki, szuflady z system wewnętrznego podziału na drobne elementy garderoby oraz dodatki.

Jeżeli mamy do dyspozycji oddzielne pomieszczenie – zlokalizowane przy łazience lub sypialni – możemy tam urządzić dużą, wygodną garderobę typu walk-in. Jej wyposażenie powinny stanowić półki, drążki na wieszaki oraz wyposażona w szuflady komoda.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA