Szafa dla dwojga. Fot. Häfele

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Szafa dla dwojga. Fot. Häfele
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lut 2018 12:01

Szafa dla dwojga - funkcjonalna i wygodna

Wysuwane wieszaki na spodnie i krawaty, sprytnie schowane szuflady czy pantografy. Sposobów na „powiększenie” szafy jest wiele. Co zrobić, żeby i ona i on mogli czuć się swobodnie w swojej garderobie?

Niezależnie od tego, czy nasza garderoba jest osobnym pomieszczeniem, czy dużą szafą okucia meblowe zapewniają funkcjonalność, ułatwiają składowanie rzeczy i usprawniają ruch.

Pantograf – proste rozwiązane, więcej miejsca

W wysokich pomieszczeniach, w których możemy zastosować szafę do zabudowy, funkcjonalnym rozwiązaniem jest pantograf. To urządzenie pozwala do maksimum wykorzystać miejsce w wysokiej garderobie. – Po prostu montujemy pantograf u szczytu szafy, na nim wieszamy kurtki, koszule czy inne elementy garderoby, a rączka pozwala nam go obniżyć, dzięki czemu mamy swobodny dostęp do naszych ubrań – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć Häfele. Ten element przy okazji jest efektowny i designerski. Dobrze wpasuje się w nowoczesną garderobę. Z elementów ruchomych warto też zainwestować w wysuwane wieszaki. Zapewnią nam łatwiejszą dostępność do ubrań, których w ten sposób możemy zmieścić więcej.

Szuflady – miejsce na dodatki

W przypadku panów – krawaty, muchy czy spinki do mankietów. Dla pań – pończochy, rajstopy czy biżuteria. Każdy z nas korzysta z dodatków, które mogą dodać stylu czy klasy. Dobrym miejscem na ich przechowywanie są szuflady. Jak sprawić by były jak najbardziej pojemne? – Kluczem są tu odpowiednie prowadnice, czyli takie, które zapewnią pełen wysuw i odpowiedni udźwig – mówi Jakub Malinowski. – Za przykład można podać prowadnice Favorit, które potrafią unieść 30 kilogramów – dodaje. Dzięki dużemu udźwigowi możemy zamontować sporą szufladę, która z powodzeniem pomieści zarówno rzeczy jej, jak i jego.

Deska do prasowania schowana w szafie

Prezencja i niewygniecione ubrania są ważne i w szafie singla i w szafie pary. Często jednak zdarza się, że deska do prasowania dodatkowo zagraca i tak już małą przestrzeń. Odpowiedzią na ten problem jest system, który pozwala schować deskę w szafie. Dostępny w różnych wariantach, w kilku ruchach pozwala ją wysunąć i rozłożyć. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca i zyskanie dodatkowej przestrzeni, którą możemy wykorzystać w dowolny sposób.

Niskie cargo – na buty

Każdy mężczyzna wie, że kobiety kochają buty. Ważne tylko, żeby można było wszystkie zmieścić. Panowie również mają z tym problem – buty letnie, zimowe, jesienne, wyjściowe, odświętne – one również potrzebują dużo miejsca. Odpowiedzią na to jest niskie cargo. - Wysuwany system cargo to rozwiązanie, pozwalające na umieszczenie wewnątrz szafy lub wnęki koszyków. Tak z kolei wkładamy buty, które nie będą nam zajmować miejsca na podłodze – mówi Jakub Malinowski. Dzięki temu oszczędzamy sobie miejsca i pracy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH