Szafa wykonywana na zamówienie pozwoli zagospodarować trudne miejsca w pomieszczeniu. Meble gotowe, wolno stojące nie zawsze dają taką możliwość. Fot. Komandor.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Szafa wykonywana na zamówienie pozwoli zagospodarować trudne miejsca w pomieszczeniu. Meble gotowe, wolno stojące nie zawsze dają taką możliwość. Fot. Komandor.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
08 wrz 2015 11:00

Szafa w sypialni. Modne i praktyczne aranżacje

Szafa jest niekwestionowaną królową w sypialni. Jaką wybrać, aby dawała wiele miejsca do przechowywania i była jednocześnie ozdobą? Zobacz te modne i praktyczne aranżacje.

Planując szafę w sypialni mamy do wyboru dwie opcje. Mebel wolno stojący lub wykonany na zamówienie. Ten pierwszy można przesuwać w dowolne miejsce i w dowolnie wybranym momencie, co daje mu przewagę nad szafami zabudowanymi. Dzięki temu szafy wolno stojące dają szerokie możliwości aranżacji wnętrza. Można ją także dopasować do łóżka i komody, tworząc we wnętrzu spójną, harmonijną aranżację.

Wolno stojące modele dostępne są zarówno z tradycyjnie otwieranymi drzwiami na zawiasach, jak również z przesuwnymi. To szczególnie ważna opcja, jeśli mamy małą sypialnię i otwieranie szafy przy pomocy klasycznych drzwiczek kolidowałoby z blisko ustawionym łóżkiem.

Szafa w stałej zabudowie to z kolei mebel niepozorny. Daje znacznie więcej miejsca do przechowywania, niż nam się wydaje. Ponadto szafę projektowaną za zamówienie, możemy idealnie dopasować do naszych potrzeb. Jedną z części warto przeznaczyć na drążki, na których zawiesimy sukienki czy marynarki, zaś drugą na otwarte półki. Dla zachowania porządku producenci okuć proponują metalowe kosze, które pełnią rolę wysuwanej szuflady. Zabudowę taką wykonuje się najczęściej aż po sam sufit, dzięki czemu daje ona również powierzchnię do przechowywania walizek, grubych koców czy ubrań sezonowych, np. kurtek czy płaszczy. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH