Pojemna, 4-drzwiowa zabudowa ukryta za matowymi frontami z wyraźnymi podziałami. Proj.Michał Mikołajczak. Fot.Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Pojemna, 4-drzwiowa zabudowa ukryta za matowymi frontami z wyraźnymi podziałami. Proj.Michał Mikołajczak. Fot.Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
30 cze 2014 12:18

Zabudowa w sypialni. 12 pomysłów na aranżację

Zabudowana szafa w sypialni to praktyczne rozwiązanie, które nawet przy niewielkim metrażu pomoże wygospodarować pojemne miejsce na przechowywanie. Przedstawiamy 12 propozycji od polskich architektów na zabudowę w sypialni.

Wysoka zabudowa w sypialni to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach w których nie mamy możliwości wydzielenia osobnej garderoby. Dzięki zabudowie wykonanej na wymiar możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Pojemne szafy na wymiar zazwyczaj umieszczane są na całej szerokości ściany. Ze względu na swoją powierzchnię, stanowią ważny element w sypialni. Zadbajmy aby kolorystyka kompozycyjnie nie odbiegała od reszty wyposażenia. Fronty możemy wykonać np. z płyty, szkła, lustra. Przy niewielkich metraż lepiej zdecydować się na jasne fronty, które optycznie powiększą przestrzeń. Materiały z połyskiem – lakierowane lub szklane fronty dodatkowo będą odbijać światło. Zabudowa może być otwierana w tradycyjny sposób lub za pomocą systemu przesuwnego.

Jak zaplanować wnętrze zabudowy?

Jeśli decydujemy się na zabudowę w dowolny sposób możemy zaprojektować jej wnętrze. Powinniśmy przeanalizować dokładnie co chcemy umieścić w szafie i starać się stworzyć optymalne miejsce do przechowywania poszczególnych rzeczy. Powinniśmy przewidzieć miejsce na odzież przechowywaną na wieszakach, wygodne półki, czy miejsce do przechowywania pościeli. Warto skorzystać z dedykowanych rozwiązań służących do wyposażenia garderoby: metalowe kosze, wieszaki na spodnie, kosze na buty - wybór mamy ogromny.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH