Biała, wysoka zabudowa z połyskującym frontami powiększa optycznie wnętrze sypialni. Jest idealnie dopasowane do pozostałych mebli w sypialni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Biała, wysoka zabudowa z połyskującym frontami powiększa optycznie wnętrze sypialni. Jest idealnie dopasowane do pozostałych mebli w sypialni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
03 marz 2015 13:15

Zabudowa w sypialni. Zobacz ciekawe rozwiązania

Wysoka zabudowa to praktyczne rozwiązanie, które pomoże nam utrzymać porządek w każdej sypialni. Zobaczcie ciekawe propozycje rozwiązań z polskich domów.

Zabudowa wykonana na wymiar stanowi funkcjonalne rozwiązanie i pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki niej zorganizujemy potrzebne miejsce na przechowywanie, a tym samym w łatwy sposób będziemy mogli utrzymać porządek.

W małych sypialniach dobrze sprawdzą się rozwiązania, które optycznie powiększą przestrzeń. Fronty wykonane z lakierowanej płyty, szkła czy lustrzanej tafli dzięki połyskującym powierzchniom rozjaśnią wnętrze. Kolor zabudowy powinniśmy dobrać do kolorystyki panującej w sypialni. W małych warto wybrać jasne, neutralne odcienie, które nie przytłoczą wnętrza.

Planując wysoką zabudowę warto także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Poza punktami świetlnymi zapewniającymi ogólne oświetlenie sypialni możemy umieścić oprawy bezpośrednio przed zabudową albo zastosować system oświetlenia wewnątrz szafy.

Dobrze zaprojektowana szafa jest dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Przed wyborem konkretnego układu wewnątrz zabudowy najlepiej zastanowić się jakie rzeczy będziemy w niej przechowywać. Dzięki temu będziemy mogli idealnie zaplanować wysokość półek czy poszczególnych rozwiązań.

Poza standardowymi, najczęściej spotykanymi półkami oraz drążkami możemy zdecydować się na wysuwane szuflady, które poprawią komfort użytkowania. Istnieją także rozwiązanie dedykowane przechowywaniu poszczególnych elementów garderoby: drążki na spodnie czy stelaże na obuwie. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH