Na szczycie listy najbardziej pożądanych mebli w wymarzonej sypialni znalazło się regulowane łóżko, w którym można nie tylko spać, ale także czytać, oglądać telewizję czy zjeść śniadanie. Fot. Hettich

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Na szczycie listy najbardziej pożądanych mebli w wymarzonej sypialni znalazło się regulowane łóżko, w którym można nie tylko spać, ale także czytać, oglądać telewizję czy zjeść śniadanie. Fot. Hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 kwi 2016 09:29

Zajrzeliśmy do 100 sypialni na świecie! Poznaj wyniki badań

Firma Hettich analizuje zapotrzebowanie na meble do sypialni na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród użytkowników ponad 100 sypialni na całym świecie.

Po badaniach rynku dotyczących mebli kuchennych i łazienkach, tym razem firma Hettich postanowiła przeprowadzić ankietę wśród użytkowników stu sypialni. Co się okazało? Że to właśnie tam spędzamy większość swojego czasu, nawet jeśli głównie śpimy. W ankiecie wzięło udział 102 konsumentów z wybranych krajów. Większość (65 osób) mieszka w Niemczech, reszta we Włoszech, Francji, Szwecji i Indiach. Grupa badanych to ludzie między 20 a 50 rokiem życia.

Przeciętna sypialnia

Przeciętny pokój sypialny ma powierzchnię 17 m kw i wyposażony jest w dużą szafę, komodę, łóżko z materacem oraz dwie szafki nocne. Średni wiek umieszczonych w nim mebli to dziewięć lat. Prawie połowa badanych przeniosła wyposażenie z poprzedniego miejsca zamieszkania do aktualnego domu, a demontaż i ponowne złożenie mebli nie sprawił im żadnych problemów.

Meble do sypialni - głównie przechowywanie

Szafy i komody tradycyjnie wykorzystujemy do przechowywania ubrań, bielizny, pościeli oraz ręczników. Meble te często są w stanie pomieścić buty, a także biżuterię. Bardziej praktyczni użytkownicy potrafią ukryć w szafie materiały biurowe, sprzęt sportowy, a nawet instrumenty muzyczne. Wniosek nasuwa się sam: meble do sypialni muszą odpowiadać na różne potrzeby konsumentów, a wiele z nich w ogóle nie posiada wewnętrznego wyposażenia, które ułatwiłoby przechowywanie ubrań i przedmiotów. Zatem istnieje wyraźny potencjał do zwiększenia komfortu użytkowania tego rodzaju mebli.

Łóżko wielofunkcyjne

Aby rano nie czuć się jak księżniczka na ziarnku grochu potrzebne jest wygodne łóżko. Dobry sen ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zapas energii na cały dzień. Coraz częściej też domowe aktywności przenoszą się z salonowej kanapy właśnie do sypialni. Lubimy czytać leżąc w łóżku, oglądać seriale, godzinami uczyć się do trudnej sesji egzaminacyjnej, a nawet jeść śniadanie. Do tego potrzebny jest mebel, który dopasuje się do rozmaitych czynności. Nie dziwi więc fakt, że regulowane łóżko znalazło się na szczycie listy najbardziej pożądanych mebli w wymarzonej sypialni respondentów.

Wyniki badań

Uczestnicy badania przyznali, że ze swojej obecnej sypialni są zadowoleni, tylko 24 procent respondentów chciałoby coś w niej zmienić, głównie dlatego, że brakuje im dostatecznej ilości miejsca w pokoju.  Około 50 procent badanych już przenosiło się do nowego miejsca zamieszkania wraz z meblami do sypialni.

Meble do sypialni muszą spełniać funkcje przechowywania w bardzo szerokim zakresie. Ankietowani odpowiedzieli, że trzymają w swojej szafie ubrania (ponad 90 proc.), bieliznę (ponad 50 proc.), pościel (ponad 45 proc.), ręczniki (40 proc.), biżuterię (ponad 10 proc), a nawet sprzęty gospodarstwa domowego (blisko 10 proc.), a blisko 20 procent przechowuje także inne przedmioty. 

 Źródło: Hettich

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH