Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Delikatne oświetlenie wiszące po dwóch stronach łóżka świetnie wpisuje się w stylistykę sypialni. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz

Delikatne oświetlenie wiszące po dwóch stronach łóżka świetnie wpisuje się w stylistykę sypialni. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 17 paź 2016 10:25

Jak oświetlić sypialnę? Sprawdzone pomysły

Oświetlenie sypialni powinno być nastrojowe, ale także umożliwić wygodną wieczorną lekturę ulubionej książki. Zobaczcie, co proponują rodzimi projektanci.

Oświetlenie w sypialni pełni ważną rolę aranżacyjną, gdyż zazwyczaj jest dość mocno wyeksponowane. Wystarczy choćby pomyśleć o lampkach nocnych, które stojąc po obu stronach łóżka siłą rzeczy przyciągają wzrok. Jest ono również o tyle istotne, że pełni różne funkcje - buduje nastrój czy zapewnia światło, gdy czytamy do snu ulubioną książkę. Musi być wystarczająco przytulne, aby sprzyjać relaksowi w sypialni i dyskretne, aby np. nie obudzić małżonka. 

Stylistyka oświetlenia w sypialni może być różna. Możemy wybrać elegancki żyrandol w centrum pomieszczenia i równie eleganckie lampki nocne. Możemy także postawić na dyskretne reflektory w suficie, które będą pełnić funkcje praktyczne, a oświetleniu wokół łóżka pozostawić całą rolę dekoracyjną. 

Lampki nocne nie muszą być przy tym jedynie stojące. Możemy wybrać modele, które można zaczepić na zagłówku łóżka lub półkach nad głową lub też takie, które podwiesimy pod sufitem. Możliwości jest wiele, a 5 z nich pokazujemy w naszej galerii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA