Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Klasyczne lampki ustawione na stolikach nocnych po obu stronach łóżkach zapewniają właściwe oświetlenie. Geometryczne formy lamp dobrze komponują się z wystrojem sypialni. Fot. Zara Home.

Klasyczne lampki ustawione  na stolikach nocnych po obu stronach łóżkach zapewniają właściwe oświetlenie. Geometryczne formy lamp dobrze komponują się z wystrojem sypialni. Fot. Zara Home.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 03 paź 2014 11:56 (aktualizacja: 05 paź 2014 10:54)

Lampy, lampki, kinkiety – pomysły na oświetlenie sypialni

Planując wystrój sypialni powinniśmy zadbać o właściwy dobór oświetlenia. Poza ogólnym źródłem światła ważne są punkty dodatkowe: lampki obok łóżka czy lampy dekoracyjne.

Sypialnia jest miejscem które wymaga specjalnego doboru oświetlenia. Mile widziane jest światło o niewielkim natężeniu, rozproszone, które tworzy we wnętrzu przyjemny półmrok.

Planując rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła powinniśmy dokładnie przemyśleć ich lokalizację i funkcję jaką będą pełnić. Następnym krokiem jest właściwe dobranie oprawy - wybierając np. lampkę nocną kupmy taki model i usytuowanie, aby nie zakłócała snu osobie śpiącej obok. Sprawdźmy czy konkretny model daje światło kierunkowe czy rozproszone.

Jeśli w sypialni mamy umieszczoną pojemną szafę lub garderobę warto pomyśleć o niezależnym oświetleniu tej strefy. W sypialni najlepiej sprawdza się światło o temperaturze barwowej poniżej 3300 K, które pomoże stworzyć ciepłe, przytulne miejsce do odpoczynku.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA