Klasyczne lampki ustawione  na stolikach nocnych po obu stronach łóżkach zapewniają właściwe oświetlenie. Geometryczne formy lamp dobrze komponują się z wystrojem sypialni. Fot. Zara Home.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Klasyczne lampki ustawione na stolikach nocnych po obu stronach łóżkach zapewniają właściwe oświetlenie. Geometryczne formy lamp dobrze komponują się z wystrojem sypialni. Fot. Zara Home.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
03 paź 2014 11:56

Lampy, lampki, kinkiety – pomysły na oświetlenie sypialni

Planując wystrój sypialni powinniśmy zadbać o właściwy dobór oświetlenia. Poza ogólnym źródłem światła ważne są punkty dodatkowe: lampki obok łóżka czy lampy dekoracyjne.

Sypialnia jest miejscem które wymaga specjalnego doboru oświetlenia. Mile widziane jest światło o niewielkim natężeniu, rozproszone, które tworzy we wnętrzu przyjemny półmrok.

Planując rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła powinniśmy dokładnie przemyśleć ich lokalizację i funkcję jaką będą pełnić. Następnym krokiem jest właściwe dobranie oprawy - wybierając np. lampkę nocną kupmy taki model i usytuowanie, aby nie zakłócała snu osobie śpiącej obok. Sprawdźmy czy konkretny model daje światło kierunkowe czy rozproszone.

Jeśli w sypialni mamy umieszczoną pojemną szafę lub garderobę warto pomyśleć o niezależnym oświetleniu tej strefy. W sypialni najlepiej sprawdza się światło o temperaturze barwowej poniżej 3300 K, które pomoże stworzyć ciepłe, przytulne miejsce do odpoczynku.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ilona, 2014-11-26 12:17:25

    Lubię czytać przed snem i wydaje mi się, że kinkiety w tym momencie najlepiej się sprawdzają. Kupiłam w , w sumie dwa razy. Najpierw lampkę nocną z abażurem, ale zwróciliśmy ją, bo doszliśmy do wniosku, że kinkiety będą lepsze. Są :)

POLECAMY W SERWISACH