Lampa wisząca Ranarp, dająca kierunkowe światło. Fot.Ikea.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Lampa wisząca Ranarp, dająca kierunkowe światło. Fot.Ikea.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
15 kwi 2014 13:22

Oświetlenie sypialni: lampy sufitowe - aranżacje, inspiracje

Klasyczna czy nowoczesna? Kolorowa czy utrzymana w spokojnych, stonowanych barwach? Przedstawiamy propozycje wiszących lamp w różnych stylach, które doskonale sprawdzą się w sypialni!

Aranżacja sypialni czasami wymaga od nas wyboru lampy wiszącej, która zazwyczaj umieszczona jest w centralnej części sypialni. Jaką wybrać? Przed wszystkim zgodną z wystrojem wnętrza, nawiązującą do panującej stylistyki. Jeśli mamy sypialnię urządzoną w stylu glamour możemy zdecydować się na bogato dekorowaną formę oświetlenia, np. żyrandol z wieloma punkami świetlnymi. Kryształki, połyskujące materiały podkreślą charakter wnętrza i jednocześnie staną się ozdobą sypialni. Jeśli nasza sypialnia urządzona jest w stylu minimalistycznym, wybierzmy lampę o prostym kształcie.

Przy wyborze lampy zwróćmy uwagę na materiał z którego został wykonany klosz. Na rynku znajdziemy między innymi klosze nieprzepuszczające światła, które kierują światło ku dołowi; klosze półprzezroczyste, dające światło rozproszone czy różnego rodzaju abażury. Pamiętajmy, że sypialnia powinna być miejscem odpoczynku, dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór oświetlenia. Światło powinno być delikatne, rozproszone. Najlepiej jeśli poza oświetleniem głównym znajdziemy miejsce na małe lampki nocne czy wysokie lampy stojące.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH