Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ściana w sypialni wykończona cegłą to dość odważne rozwiązanie, jednak aktualnie bardzo modne. Cegła to świetny sposób na urozmaicenie wnętrza oraz nadanie mu oryginalnego wyglądu. Fot. Eatsleepdoodle.

Ściana w sypialni wykończona cegłą to dość odważne rozwiązanie, jednak aktualnie bardzo modne. Cegła to świetny sposób na urozmaicenie wnętrza oraz nadanie mu oryginalnego wyglądu. Fot. Eatsleepdoodle.
  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 lut 2016 11:19 (aktualizacja: 05 lut 2016 10:24)

12 oryginalnych pomysłów na ścianę za łóżkiem

Ściana za łóżkiem to niezwykle ważny element aranżacji sypialni. To nie tylko ozdoba wnętrza, ale także świetny sposób na zabezpieczenie ściany przed zabrudzeniem.

Ściana za łóżkiem możemy zaaranżować oryginalnie i modnie. Wystarczy tylko ciekawy i niebanalny pomysł. Kilka z nich prezentujemy w naszej galerii zdjęć.

Najprostszym sposobem na niebanalną ścianę jest zakup łóżka z dekoracyjnym zagłówkiem. Tapicerowany miękką tkaniną zagłówek wyróżni wnętrze oraz nada mu nieco intymnego charakteru. Projektanci chętnie korzystają z tego rozwiązania także z innych względów. Zagłówek zapewnia wygodę, gdy chcemy poczytać książkę w pozycji siedzącej tuż przed snem, a także zabezpiecza naszą ścianę przed zabrudzeniem.

Inną modną opcją jeśli chodzi o sypialnianą ścianę jest zastosowanie materiałów bardziej ekspresywnych w wyrazie, takich jak: cegła lub drewno. Oba materiały sprawdzą się w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Stanowią mocny akcent dekoracyjny, który stworzy w pomieszczeniu charakterystyczny klimat.

Projektanci często wykorzystują także bardziej subtelne dekoracje. Mogą to być ozdobne ramki, zdjęcia lub różnej wielkości półki, które oferują dodatkowe miejsce na przechowywanie. Za łóżkiem można zawiesić także przestrzenny obraz, który wniesie do wnętrza wizualną przestrzeń oraz nada aranżacji lekkości.

Więcej inspiracji prezentujemy na zdjęciach. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA