Elegancką sypialnię urządzono w stonowanych beżach i brązach. Ścianę nad łóżkiem udekorowano farbę oraz złotym stukiem. Projekt: Kinga Śliwa. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Elegancką sypialnię urządzono w stonowanych beżach i brązach. Ścianę nad łóżkiem udekorowano farbę oraz złotym stukiem. Projekt: Kinga Śliwa. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 wrz 2015 13:49

15 pomysłów na ścianę za łóżkiem

W modnie urządzonej sypialni warto wyeksponować fragment ściany. Ta za wezgłowiem to idealne miejsce na aranżacyjne wariacje.

Ściana za wezgłowiem łóżka to miejsce, które warto wyeksponować. W tej roli doskonale sprawdzi się zarówno dekoracyjna tapeta, jak i kolorowa farba. Pomocne mogą okazać się też inne materiały wykończeniowe.

Tapeta

Obok farby, to jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację ścian w tzw. pomieszczeniach suchych. Mnogość dostępnych na rynku wzorów oraz wysoka jakość wykonania gwarantują estetyczne i oryginalne udekorowanie ścian na lata.

Fototapeta

To niezwykle trafiony sposób na podkreślenie niepowtarzalnego charakteru naszego wnętrza, zwłaszcza iż obecne na rynku wzory doskonale się do tego nadają. A to za sprawą wysokiej jakości zdjęć, odpornego na uszkodzenia papieru oraz nowoczesnych technologii druku. Doskonale imitując także inne formy jej dekoracji - jak kamień, cegłę czy drewno.

Farba

To najprostszy (i najtańszy) ze sposób dekoracji naszych ścian. Cieszy się też niezwykłym powodzeniem, bowiem ilość dostępnych na rynku kolorów daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej aranżacji. Można też sięgnąć po modne kolory i odpowiednio je ze sobą zestawić, np. na zasadzie kontrastu. W tej roli doskonale sprawdzi się także uniwersalny duet biel i czerni.

Drewno

Naturalne drewno w postaci boazerii czy bali nawiązujących do pierwotnych związków drewna z drzewem. W tej odsłonie stanowi nie tylko oryginalną dekorację wnętrza, ale też podkreśla naturalny związek łączący człowieka z jego otoczeniem.

Płyta laminowana

Choć jest głownie materiałem, z którego wykonujemy meble, pojawia się także na ścianach naszych salonów w postaci pięknie podkreślających naturalne usłojenie drewna naturalnych dekorów.

Beton

Należy również do niezwykle modnych materiałów dedykowanych do wykończenia ścian. To materiał stwarzający ogromne możliwości projektowe. Nie tylko pod względem kształtów i rozmiarów, ale także barw i faktur. Podkreśli on chłodny, loftowy charakter aranżacji, ale też doskonale sprawdzi się w duecie z ciepłym drewnem. Zawsze jednak stanie się mocnym tłem dla wystroju wnętrza.

Tapicerka

Mimo, że służy zazwyczaj jako obicie mebli, może też stać się oryginalną ozdobą ściany w salonie. Zwłaszcza, gdy do wyboru mamy nie tylko trzy grupy materiałów: skórę, ekoskórę i tkaninę, ale i całą paletę barw oraz wzorów przeszyć.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH