Fot. Baltic Wood

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Baltic Wood
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 sty 2017 08:27

5 faktów na temat naturalnych drewnianych podłóg

Zastanawiasz się nad wyborem podłogi do swojego domu lub mieszkania? Marzy Ci się naturalna drewniana podłoga, ale nie wiesz, czy zda egzamin? Przedstawiamy 5 faktów o podłogach z drewna, które pomogą Ci podjąć decyzję.

1. Drewniane podłogi to dobra inwestycja

Podłoga do wymarzonego domu czy mieszkania to inwestycja długoterminowa i tak należy ją rozpatrywać oraz kalkulować. Biorąc pod uwagę trwałość, wysokiej jakości drewniane podłogi są jednym z najbardziej efektywnych kosztowo i opłacalnych rozwiązań.

Prawidłowo zamontowane i odpowiednio konserwowane mogą przetrwać wiele lat. Co więcej, drewniana podłoga może być odświeżana, by przywrócić jej piękno pierwotnego wykończenia – wyjaśnia Piotr Wójcikiewicz, Product Manager Baltic Wood.

2. Pielęgnacja drewnianej podłogi jest prosta

Pielęgnacja naturalnego drewna sprowadza się przede wszystkim do regularnego odkurzania przy pomocy odpowiedniej końcówki ze szczotką i stosowania dedykowanych preparatów myjących oraz pielęgnacyjnych.

Warto stosować rekomendowane kosmetyki do pielęgnacji, dedykowane do różnych rodzajów podłóg, które – stosowane regularnie - doskonale chronią drewno i utrzymują je w bardzo dobrym stanie przez długie lata.

3. Drewniane podłogi są ekologiczne

Drewno to surowiec odnawialny, a zrównoważona gospodarka leśna powoduje, że pozyskiwanie go wywiera minimalny wpływ na środowisko.

Do produkcji naszych podłóg używamy surowca z certyfikowanych lasów. Baltic Wood posiada certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council®) oraz Rain Forest Alliance Certified™, które potwierdzają, że drewno, z którego wykonane są nasze podłogi, pochodzi z lasów i źródeł kontrolowanych, gdzie prace prowadzone są z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. A więc oprócz produktu najwyższej jakości, dajemy naszym klientom także pewność, że dbamy o właściwą gospodarkę leśną i nie naruszamy równowagi środowiskowej – tłumaczy Piotr Wójcikiewicz.

4. Drewniane podłogi ocieplają wnętrza

Renomowani producenci drewnianych podłóg mają w swojej ofercie setki wzorów i wariantów kolorystycznych. To pozwala dobrać odpowiednie wykończenie desek osobom o różnych gustach – zarówno tym lubiącym ciepłe, przytulne wnętrza, jak i zwolennikom ascetycznego, surowego wystroju.

Dodatkowo drewno ma świetne właściwości izolacyjne, lepsze niż wiele innych materiałów. Ten naturalny surowiec pomaga także utrzymać ciepło pochodzące z różnych systemów grzewczych, w tym z ogrzewania podłogowego.

5. Drewniane podłogi sprawdzą się także w domach z małymi dziećmi i zwierzętami

Gatunki drewna różnią się wytrzymałością i trwałością, dlatego profesjonalni sprzedawcy pomogą dobrać surowiec i wykończenie odpowiadające indywidualnym potrzebom.

Na rynku dostępne są drewniane podłogi przeznaczone do bardzo intensywnego użytku, które znakomicie sprawdzają się w domach i mieszkaniach, gdzie przebywają małe dzieci lub/i zwierzęta.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH