• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
20 sty 2014 10:44

Aranżacja okna w sypialni

Wybór odpowiedniej aranżacji okna w sypialni to trudne zadnie. Poniżej podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę.

Dekoracje okienne w sypialni przede wszystkim powinny być dobrane w taki sposób, abyśmy mogli swobodnie regulować ilość i natężenie światła, które dochodzi do wnętrza. Aranżację okien powinniśmy dostosować do własnych upodobań. Zastanówmy się, czy wolimy budzić się  z całkowicie zasłoniętymi oknami czy może dopływ światła słonecznego o poranku nam nie przeszkadza? Czy lubimy spoglądać na widok za oknem , czy wręcz przeciwnie? 

Przy wyborze dekoracji pamiętajmy, że sypialnia powinna być miejscem w którym odpoczywamy, relaksujemy się. Aranżacja okna powinna być przytulna i nie odbiegać charakterem od wystroju sypialni.

Zasłony, rolety, żaluzje…

Istnieje wiele sposobów na aranżację okna w sypiali. Możemy zdecydować się na klasyczne zasłony, rolety, panele zasłonowe, żaluzje. Dzięki odpowiedniej dekoracji możemy zmienić niekorzystne proporcje okna. Możemy również je wyeksponować lub odwrotnie -  sprawić, że będzie ono dyskretnym tłem dla pozostałych mebli i wyposażenia.

Firany i zasłony w sypialni wykonane z grubszej tkaniny, pozwolą na ograniczenie przenikania światła do wnętrza. W ciągu dnia, warto je spiąć np. dekoracyjnymi spinkami, klamrami. Wybór jest ogromny, od tych bardzo tradycyjnych do nowoczesnych o geometrycznych formach. Taka okienna biżuteria stanowi ciekawy dodatek do wnętrz, dopełnia ogólną aranżację. Warto zastanowić się również nad wyborem montażu zasłon. Możemy skorzystać z tradycyjnych karniszy - metalowych, drewnianych lub z innego rozwiązania jakim są listwy przysufitowe.

Popularnym sposobem na aranżację okien są rolety. W tej grupie znajdziemy wiele produktów – od najczęściej spotykanych materiałowych, prostych rolet poprzez bardziej dekoracyjne rolety rzymskie. Alternatywą dla materiałowych dekoracji są różnego rodzaju żaluzje. Drewniane, łatwe do utrzymania w czystości są szczególnie polecane dla alergików. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH