Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wapienne, ceglane płytki zostały przełamane białą, poziomą półką . Proj. Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Wapienne, ceglane płytki zostały przełamane białą, poziomą półką . Proj. Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 12 lut 2014 05:11

Cegła na ścianie w sypialni

Cegła od wielu lat gości w naszych wnętrzach. Coraz częściej możemy spotkać ją również w sypialni. Wiele faktur, rozmiarów, kolorów daje dużo możliwości ciekawej aranżacji.

Czy cegła, kojarząca się zazwyczaj z wykończeniem budynku na zewnątrz nadaje się do sypialni, która z zasady powinna być miejscem przytulnym? Zdecydowanie tak! W zależności od faktury, koloru możemy dopasować ją do klimatu pasującego w naszej sypialni. Coraz częściej cegłę możemy spotkać w aranżacjach utrzymanych w różnych stylach.

Jednolita cegła, zwłaszcza biała, świetnie sprawdzi się w sypialniach utrzymanych w skandynawskim stylu. Mocniejsza o bardziej zdecydowanym kolorze ciekawie urozmaici również aranżacje w klimacie industrialnym, podkreśli wielkomiejski charakter wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie cegły na jednolity kolor.Dzięki temu uzyskamy ceglaną fakturę w ulubionym kolorze.

Cegła może być ułożona na całej ścianie, lub tylko w wybranych miejscach. Najczęściej spotykamy ją za zagłówkiem łóżka – na powierzchni najmocniej dekorowanej w sypialni. Jeśli chcemy podkreślić ją we wnętrzu, ceglaną ścianę warto odpowiednio oświetlić delikatnym światłem, np. ledowymi listwami. Ciekawy efekt ceglanej ściany poza użyciem „prawdziwej” cegły możemy uzyskać dzięki płytkom klinkierowym, ceramicznym czy nawet tapetą.

Pamietajmy,że jeśli zdecydujemy się na użycie cegły w sypialni postarajmy się, aby pozostałe ściany zostały gładkie. Dzięki temu nie przytłoczymy wnętrza ilością faktur i kolorów.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA