• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 gru 2008 10:09

Drzwi do sypialni

Jak dobrać drzwi, aby nie pomniejszyć i tak niewielkiej przecież sypialni?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych jest umieszczenie strefy nocnej na poddaszu użytkowym. Jednak taki układ nie zawsze pozwala inwestorom na swobodny wybór stolarki drzwiowej.

Sypialnie na poddaszu
Aranżacja sypialni na poddaszu czasami może wiązać się z ograniczeniami w postaci nieodpowiedniego zaplanowania przestrzeni użytkowej. O ile z nadmiarem miejsca można poradzić sobie dość prosto i szybko, to szczególnie problematyczny może się okazać brak wystarczającej ilości miejsca. Jedną z najtrudniejszych kwestii w sypialni o niewielkich rozmiarach jest dobór drzwi wewnętrznych w taki sposób, aby zarówno wizualnie jak i użytkowo nie pomniejszyć jej jeszcze bardziej.

drzwi do sypialni
fot. Photostock

Do małych sypialni
Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest dobór drzwi pod względem kolorystyki, zdobień i dodatków, które optycznie mogą zwiększać ograniczoną przestrzeń wnętrza. Do małych sypialni poleca się głównie produkty z prostymi, jasnymi dodatkami i zdobieniami. Dobrym pomysłem mogą być mleczne przeszklenia, przezroczyste i odbijające światło klamki oraz uchwyty z wypolerowanego metalu, nadającego „głębi” stolarce, a tym samym powiększającego optycznie pomieszczenie. Ważna jest też oczywiście główna kolorystyka drzwi, która nie powinna przytłaczać ani też wywoływać wrażenia przesytu.

Praktyczne drzwi przesuwne
Jeżeli natomiast chodzi o wybór drzwi pod względem funkcjonalności to najlepszym rozwiązaniem wydaja się być drzwi przesuwne. Dzięki swojej konstrukcji nie ograniczają przestrzeni w ciągach komunikacyjnych ani wewnątrz sypialni. Są jednak droższe i wymagają zatrudnienia specjalistycznej ekipy wykonawczej. Dlatego większość inwestorów decyduje się na drzwi tradycyjne próbując zamontowac drzwi o jak najmniejszych rozmiarach szerokościowych. W przypadku gdy w małej sypialni znajduje się również garderoba która powinna byc oddzielona od pozostałej części wnętrza, to producenci polecają drzwi harmonijkowe. Jest jednak rozwiązanie coraz mniej praktykowane przez inwestorów.

Wybieramy drzwi
Marcin Szymanowski
Sypialnia jest niezwykle ważnym miejscem w domu, albowiem to gdzie i jak wypoczywamy, ma znaczący wpływ na pozostałe dziedziny życia. Wybór dobrych drzwi wewnętrznych powinien być przemyślaną decyzją - dlatego wybrany produkt musi spełniać trzy podstawowe wymagania - być trwały, estetyczny i funkcjonalny. Dla tych, którzy cenią sobie spokój idealne będą drzwi pełne, natomiast dla osób ceniących sobie swobodę przestrzeni prawdziwie indywidualnym rozwiązaniem są szklane drzwi wewnętrzne, które łączą naturalne drewno z dużymi połaciami hartowanego szkła. Tego typu produkty często wykonuje się na zamówienie, co gwarantuje niepowtarzalny, nowoczesny wygląd każdego wnętrza. Takie drzwi doskonale komponują się w modernistycznych mieszkaniach, podkreślając ich otwarty charakter. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wyróżnić swoje wnętrze atrakcyjnym stylem aranżacji, a także chcą optycznie powiększyć sypialnię za pomocą światła.
Marcin Szymanowski, kierownik działu marketingu, Sokółka Okna i Drzwi

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • rubi, 2010-11-12 11:58:07

  Ja miałam opory przed systemem przesuwnym, raz że cena, dwa że zawsze mi się wydawały mało trwałe i izolujące. No ale nie ma to jak dotknąć i sprawdzić na żywo. Mam system przesuwny od porty i w niezłej cenie go kupiłam. Bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie jak się ma małą kawalerkę :):):) Jakby miała wielki apartament to bym pewnie zamontowała standardowe i to jeszcze podwójne ;)
 • Gość, 2009-12-02 15:26:19

  badziewie

 • Maichalina, 2009-03-31 10:49:57

  Drzwi przesuwane sprawdzają się rewelacyjnie, a do tego wyglądają świetnie. Jest teraz na rynku mnóstwo firm oferujących takie systemy, także jest z czego wybierać. Ja wybrałam firmę Komandor - polecam:)

POLECAMY W SERWISACH