Główną dekoracja sypialni jest czarno-biała tapeta z widokiem na Plac św. Marka w Wenecji. Zdobi on całą ścianę za wezgłowiem łoża, które swa forma nawiązuje do gondoli weneckich ze zdjęcia. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Główną dekoracja sypialni jest czarno-biała tapeta z widokiem na Plac św. Marka w Wenecji. Zdobi on całą ścianę za wezgłowiem łoża, które swa forma nawiązuje do gondoli weneckich ze zdjęcia. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
21 sie 2015 14:04

Jasna sypialnia. 15 najpiękniejszych aranżacji

Jasne kolory sprzyjają relaksacji. Zobaczcie jak prezentują się w sypialni.

Jasne kolory sprzyjają wypoczynkowi i relaksacji. Warto więc wybrać je jako motyw przewodni aranżacji sypialni. Jasne beże, stonowane szarości oraz ponadczasowa biel pozwolą stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń do wypoczynku.

Naturalne kolory wprowadzają do wnętrza ład i stabilizację. Spokojne barwy natury spajają nas z naturalnym otoczeniem, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wydają się więc idealnym kolorem do sypialni. Możemy dozować je w dwóch zasadniczych odcieniach - jasnych oraz ciemnych. Jasne barwy w sypialni sprawiają, że staje się ona optycznie większa, bardziej doświetlona, a także przyjazna. Bowiem oddziałują one pogodnie na człowieka. Ich nieco chłodny odbiór zawsze można ocieplić drewnem. Z kolei naturalne barwy w ciemnych odcieniach wprowadzają do wnętrza powagę, nobilitując jego charakter, a także dodając mu klasycznego wydźwięku.

Beże i brązy to także obok czerni, bieli i szarości barwy o neutralnym charakterze. Nie mają one znaczącego wpływu na kreację przestrzeni ze względu na pełnione przez nią funkcje konceptualne, a więc nie oddziałują istotnie na jej emocjonalną wymowę, a przez to na nas samych. W praktyce oznacza to, że możemy je dozować bezpiecznie, bez obawy uzyskania efektu zbyt męczącego dla naszego oka, samopoczucia czy też samego wnętrza. Ich charakterem można z kolei manipulować poprzez wprowadzanie do wnętrza barw znaczących, takich jak czerwienie, pomarańcze, zielenie czy błękity. Te ostatnie, stosowane z umiarem, z pewnością ożywią stonowane wnętrze w kolorach ziemi

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • anka, 2016-04-15 08:34:04

    Przepiękna sypialnia, kolorystyka bardzo kojąca jest, poza tym takie zestawienie jasne i ciemna podłoga wydaje się być idealnym połączeniem. Drewno zawsze wprowadza pewien klimat, podobają mi się podłogi, które kontrastują z całym wnętrzem,a taki ciemny odcień na pewno dobrze sie sprawdza no i jets wygody, bo nie brudzi się tak szybko.

POLECAMY W SERWISACH