Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Główną dekoracja sypialni jest czarno-biała tapeta z widokiem na Plac św. Marka w Wenecji. Zdobi on całą ścianę za wezgłowiem łoża, które swa forma nawiązuje do gondoli weneckich ze zdjęcia. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Główną dekoracja sypialni jest czarno-biała tapeta z widokiem na Plac św. Marka w Wenecji. Zdobi on całą ścianę za wezgłowiem łoża, które swa forma nawiązuje do gondoli weneckich ze zdjęcia. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 21 sie 2015 14:04 (aktualizacja: 31 sie 2015 08:43)

Jasna sypialnia. 15 najpiękniejszych aranżacji

Jasne kolory sprzyjają relaksacji. Zobaczcie jak prezentują się w sypialni.

Jasne kolory sprzyjają wypoczynkowi i relaksacji. Warto więc wybrać je jako motyw przewodni aranżacji sypialni. Jasne beże, stonowane szarości oraz ponadczasowa biel pozwolą stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń do wypoczynku.

Naturalne kolory wprowadzają do wnętrza ład i stabilizację. Spokojne barwy natury spajają nas z naturalnym otoczeniem, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wydają się więc idealnym kolorem do sypialni. Możemy dozować je w dwóch zasadniczych odcieniach - jasnych oraz ciemnych. Jasne barwy w sypialni sprawiają, że staje się ona optycznie większa, bardziej doświetlona, a także przyjazna. Bowiem oddziałują one pogodnie na człowieka. Ich nieco chłodny odbiór zawsze można ocieplić drewnem. Z kolei naturalne barwy w ciemnych odcieniach wprowadzają do wnętrza powagę, nobilitując jego charakter, a także dodając mu klasycznego wydźwięku.

Beże i brązy to także obok czerni, bieli i szarości barwy o neutralnym charakterze. Nie mają one znaczącego wpływu na kreację przestrzeni ze względu na pełnione przez nią funkcje konceptualne, a więc nie oddziałują istotnie na jej emocjonalną wymowę, a przez to na nas samych. W praktyce oznacza to, że możemy je dozować bezpiecznie, bez obawy uzyskania efektu zbyt męczącego dla naszego oka, samopoczucia czy też samego wnętrza. Ich charakterem można z kolei manipulować poprzez wprowadzanie do wnętrza barw znaczących, takich jak czerwienie, pomarańcze, zielenie czy błękity. Te ostatnie, stosowane z umiarem, z pewnością ożywią stonowane wnętrze w kolorach ziemi

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA