• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 sty 2009 19:49

Kolor - kropka nad i

Wybór kolorów i sposobów wyposażenia wnętrza, tak, aby cieszył oko, to nie lada wyzwanie dla inwestora jak i architekta. Rozbieżności dotyczą głównie barw, rodzajów faktury czy zastosowanych materiałów.

 Jakie rozwiązania wybierać? Czwórka architektów zgodziła się omówić kilka charakterystycznych przykładów wnętrz.

Proj. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.
Proj. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz.

 

 

' title=
fot. Archiwum

 

Rozwiązania wielkoformatowe

Proj. wnętrz Katarzyna Koszałka, właścicielka Studia Aranżacji Wnętrz mDom:

Coraz bardziej popularne stają się tapety wielkoformatowe. Zastosowanie w tym pomieszczeniu zebry, jest dobrym przykładem na pokazanie interesującego dodatku do tego pomieszczenia. Wielkoformatowe wydruki bardzo dobrze prezentują się w holu, salonie czy sypialni. Dekorację jaką jest fototapeta można wykonać nie tylko w bardzo wyrazisty sposób, ale można stosować rozwiązania „nieco przymglone”, co także zapewnia doskonały efekt. Warto przy tym pamiętać, że nie należy stosować je na całych powierzchniach, ale jako część wyróżniającą się z ogólnego tła.

Barok czy modernizm

Kolor
fot. Archiwum

Arch. Irena Lang, ArtDesign Architektura Wnętrz:

Styl glamour to wnętrza pełne przepychu, bezkompromisowe zestawienia mocnych i nasyconych kolorów z bogatymi formami w iście barokowym wydaniu. Zdecydowane motywy organiczne wręcz foto-realistyczne, zestawione z motywami geometrycznymi to śmiałe działanie wymagające odwagi i dużego doświadczenia architekta. To styl, w którym nie kierujemy się oczywistymi zestawieniami kolorystycznymi. To styl dla osób lubujący się w ciemnych i głębokich kolorach tworzących wnętrze, w którym łatwo się „pogrążyć” . Mocne, intensywne kolory złagodzone opływowymi, zdobionymi kształtami mebli, podkreślone kontrastowymi kolorami dodatków

Tkanina zawsze na czasie

Kolor
fot. Archiwum

Jacek Niezgoda, ArtDesign Architektura Wnętrz:

Powraca pierwowzór tapety jakim jest oklejenie ścian tkaniną. Mocny wzór kwiatowy w formie tapety i narzuty na łóżku, ciepła, waniliowa kolorystyka ścian, pomarańczowe akcenty kwiatów w połączeniu z ciepłym kolorem drewna. Całość przywodzi na myśl nieco egzotyczną stylistykę. Wnętrze spójne, choć po pewnym dłuższym czasie użytkowania nudne, gdzie wzór się powtarza. Obecnie producenci oklein proponują zestawienia różnorodnych materiałów o tym samym wzorze.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • podatnik, 2010-10-02 16:02:06

    owszem , owszem : wybór wielki , kolory kosmiczne , ceny też

POLECAMY W SERWISACH