Jeśli nie chcemy w sypialni stosować pstrokatych wzorów, a zależy nam na wyeksponowaniu łóżka przy ścianie, pomalujmy jedną z nich na inny kolor. To niezawodny sposób na oryginalną sypialnię. Fot. Dulux

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Jeśli nie chcemy w sypialni stosować pstrokatych wzorów, a zależy nam na wyeksponowaniu łóżka przy ścianie, pomalujmy jedną z nich na inny kolor. To niezawodny sposób na oryginalną sypialnię. Fot. Dulux
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
20 sie 2015 08:12

Kolor w sypialni. Pomysły na ścianę za łóżkiem

Szukasz pomysłu na niebanalną sypialnię? Zobacz super pomysły na ścianę za łóżkiem. To sprawdzony sposób na modne wnętrze.

Aranżując sypialnię, warto wyróżnić ścianę przy której stoi łóżko. Dzięki temu nabierze ona niepowtarzalnego charakteru i stanie się ciekawsza. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które z łatwością dopasujemy do stylu wnętrza. Kamień lub cegła na ścianie nadadzą sypialni industrialnego klimatu, drewno je zdecydowanie ociepli, zaś tapeta pomoże spersonalizować wnętrze. To właśnie ta ostatnia daje największe pole możliwości.

Szukając alternatywy dla klasycznych ramek ze zdjęciami, ciekawym rozwiązaniem w sypialni może okazać się fototapeta. Dzięki specjalnym technikom możemy przenieść własne zdjęcie na wielkoformatową powierzchnię i uwiecznić swoje wspomnienia na ścianie bądź wybrać gotowy obraz. Modne są również wszelkiego rodzaju ornamenty i rysunki, które maluje się na ścianie przy pomocy specjalnych szablonów. Dzięki nim możemy namalować na ścianie orientalne wzory imitujące indyjskie tkaniny czy popularne dziś dekoracje w stylu folk. Tapety na ścianie mogą pomóc nam również powiększyć nieco małą przestrzeń sypialni. Cienkie, pionowe pasy lub tapety z wizerunkiem drzew optycznie wydłużą pomieszczenie. 

Wybór materiałów, jakimi możemy udekorować ścianę jest ogromny. Wystarczy puścić wodze fantazji. Pewne jednak jest, że sposób ten pozwala podkreślić, jak wyjątkowym miejscem w domu jest sypialnia. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • pieczarka, 2015-09-04 11:06:08

    Ja polecam fototapety, obecnie nie mają nic wspólnego z obciachowymi wodospadami z lat 90 ;)
  • Olga, 2015-08-24 07:31:10

    Aranżując sypialnię, warto wyróżnić ścianę przy której stoi łóżko. U nas idealnym rozwiązaniem okazał się położony tam kamień dekoracyjny, który z ciemną ramą super się prezentuje:)

POLECAMY W SERWISACH