Białe ściany oraz minimalistyczny wystrój tworzy przestronne wnętrze. Fot. H&M Home.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Białe ściany oraz minimalistyczny wystrój tworzy przestronne wnętrze. Fot. H&M Home.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
13 paź 2014 10:34

Mała sypialnia. Zobacz jak powiększyć niewielką przestrzeń

Małe wnętrza możemy optycznie powiększyć za pomocą kilku prostych zasad. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę podczas aranżacji sypialni na małym metrażu!

Urządzanie sypialni na niewielkim metrażu wymaga od nas precyzyjnego planu. Jak zaprojektować przytulną i funkcjonalną przestrzeń? Poniżej podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę, jakie kolory i tkaniny wybrać. 

Jasne ściany i podłogi

Na niewielkich powierzchniach powinniśmy sięgać po farby w jasnych odcieniach. Pastelowe kolory, delikatne beże i szarości optycznie powiększą wnętrze. Stanie się ono również bardziej przestronne. Przy wyborze podłogi także lepiej sięgać po jasne, naturalne odcienie. Jeśli jednak zdecydujemy się na ciemną posadzkę to możemy ją rozjaśnić za pomocą jasnego, miękkiego dywanu.

Optyczne powiększenie

Najprostszym sposobem na powiększenie przestrzeni jest umieszczenie we wnętrzu luster. Dzięki lustrzanym taflom zamontowanym w odpowiednim miejscu wnętrze będzie wydawało się znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Miejsce na przechowywanie

Przy planowaniu sypialni powinniśmy wygospodarować odpowiednią ilość miejsca na przechowywaniem, dzięki czemu unikniemy bałaganu. Dobrym rozwiązaniem jest praktyczna, wysoka zabudowa. Dodatkowo warto ukryć ją za jasnymi frontami. Wykonane np. z lakierowanej płyty będą odbijać światło, optycznie powiększając przestrzeń. W małych sypialniach sprawdzą się także pojemne szafki nocne czy łóżka z pojemnikiem, w którym można przechowywać nie tylko pościel. 

Tkaniny i dodatki

W małych sypialniach wszystkie dodatki powinniśmy starannie przemyśleć. Nadmiar dekoracji może optycznie zmniejszyć wnętrze. W małych sypialniach polecamy lekkie, zwiewne zasłony, które nie przytłoczą oraz narzuty w jasnych odcieniach, które stworzą przytulny nastrój.

Oświetlenie

W sypialni zarówno w małej, jak i dużej należy zadbać o dobre oświetlenie. Odpowiednie umieszczenie opraw oświetleniowych pomoże wykreować przytulną przestrzeń. Poza głównym oświetleniem sufitowym warto znaleźć miejsce na lampki nocne. Wiszące oprawy lub kinkiety mocowane do ściany pozwolą nam zaoszczędzić miejsce na nocnych stolikach. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH