Niewielką sypialnię powiększa fototapeta z efektem głębi. Do jej stylu dopasowano cegłę na ścianie oraz meble. Tak stonowaną bazę łatwo można ożywić barwnymi dodatkami. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Niewielką sypialnię powiększa fototapeta z efektem głębi. Do jej stylu dopasowano cegłę na ścianie oraz meble. Tak stonowaną bazę łatwo można ożywić barwnymi dodatkami. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
12 wrz 2014 09:03

Mała sypialnia. Zobacz pomysły architektów

Aranżacja małej sypialni to wcale nie łatwe zadanie. Podpowiadamy więc jak na kilku metrach urządzić funkcjonalną i estetyczną przestrzeń na odpoczynek i sen.

Jak urządzić małą, funkcjonalną sypialnię na niewielkim metrażu? Przede wszystkim należy dokładnie przemyśleć zakup mebli – im mniejsze łóżko wybierzemy, tym więcej miejsca pozostaje na dodatkowe wyposażenie. Najlepiej sprawdzą się meble o lekkiej konstrukcji i w jasnej kolorystyce.

Na niewielkim metrażu warto wybierać meble z dużą ilością schowków. Jeśli pozwala nam na to wielkość pomieszczenia dobrym rozwiązaniem będzie wysoka zabudowa, która zapewni sporo miejsca na przechowywanie i zastąpi standardową szafę.

Jasne kolory i optyczne triki

W niewielkich sypialniach możemy także spróbować powiększyć wnętrze za pomocą luster. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie dokładnie zaplanujmy wielkość oraz miejsce lustrzanej tafli. Lustro możemy umieścić na frontach szafy lub na przykład dwa wysokie, wąskie pasy po obu stronach łóżka.

Ciekawym sposobem jest także zastosowanie przestrzennych fototapet. W małych sypialniach najlepiej sprawdzą się jasne odcienie, które dodadzą wnętrzu lekkości: białe, szare czy beżowe. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • kaśtruskawka, 2015-09-16 09:55:43

    Nasza sypialnia na poddaszu może nie jest najmniejsza, ale skosy z dwóch stron sprawiają, że jest bardzo trudna w aranżacji. Największym problemem było optymalne zaaranżowanie szafy/niewielkiej garderoby.
  • i-budowlany.pl, 2014-09-30 14:22:53

    Bardzo fajne wykonanie ściany z cegły - rzadko można spotkać aż tak udaną aranżację. Do tego świetnie pasowałoby łóżko z tapicerowanym zagłówkiem,

POLECAMY W SERWISACH