Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tapeta z kolorowym motywem nada wnętrzu indywidualnego klimatu. Spośród wielu dostępnych wzorów możemy wybrać motyw, który najbardziej pasuje do naszego temperamentu. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Tapeta z kolorowym motywem nada wnętrzu indywidualnego klimatu. Spośród wielu dostępnych wzorów możemy wybrać motyw, który najbardziej pasuje do naszego temperamentu. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 13 paź 2016 08:45 (aktualizacja: 13 paź 2016 13:57)

Modna sypialnia. 15 pomysłów na ścianę za łóżkiem

Chcesz modnie urządzić sypialnię? Postaw na ciekawą dekorację ściany za łóżkiem.

Dekoracja ściany za łóżkiem może całkowicie zmienić oblicze sypialni. Producenci tapet oferują nam dziś szeroki wybór wzorów i kolorów. Popularnością cieszą się nie tylko klasyczne tapety z motywami kwiatowymi, ale również geometrycznymi wzorami oraz ornamentami. Chcąc nadać sypialni eleganckiego stylu, warto sięgnąć po tapetę, której motyw wykończony jest połyskującą strukturą. Doskonale odbija ona światło, a mieniąc się nadaje wnętrzu luksusowy klimat. 

Mniej standardowe rozwiązania to płyty architektonicznego betonu ułożone na ścianie za łóżkiem. Beton zdobył ogromną popularność w aranżacji wnętrz, bowiem doskonale pasuje do stylizacji nowoczesnych, minimalistycznych i chłodnych. Z kolei miłośnicy ciepłych aranżacji powinni zdecydować się na drewno. Duże płyty z dekorem drewna to dziś rozwiązanie dość popularne. Za jego sprawą wnętrze nie tylko prezentuje się przytulnie, ale również stylowo. Rysunki drewna mogą być wspaniałą dekoracją, szczególnie, jeśli wybierzemy bardziej egzotyczne gatunki, jak orzech amerykański czy palisander.

Równie przytulnym rozwiązaniem są wysokie, pikowane zagłówki. Producenci mebli rzadko oferują łóżka z tak wysokimi zagłówkami, dlatego też projektanci polecają samodzielne ich wykonanie. Wystarczą gotowe do kupienia moduły, które przymocowuje się do ściany. Takie elementy możemy ułożyć jedynie do pewnej wysokości nad łóżkiem, bądź wypełnić nimi całą ścianę. 

Jeśli nie chcemy specjalnie dekorować ściany tkaninami czy płytkami, możemy ozdobić ją za pomocą tradycyjnych i znacznie tańszych metod. Klasyczne półki, na których ułożymy książki bądź bibeloty czy nawet kolekcja obrazków zawieszonych w fantazyjny sposób, będą ciekawą formą aranżacji ściany i z pewnością nadadzą wnętrzu niepowtarzalny klimat. 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA