Szarości to najmodniejszy w ostatnich sezonach kolor. Doskonale sprawdza się w sypialni. Projekt: Ewelina Pik, Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Szarości to najmodniejszy w ostatnich sezonach kolor. Doskonale sprawdza się w sypialni. Projekt: Ewelina Pik, Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
22 lip 2017 07:23

Modna sypialnia. Ciekawe pomysły na ścianę za łóżkiem

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, dlatego też zasługuje na wyjątkową oprawę. Prostym, ale jednocześnie niezawodnym sposobem jest dekoracja ściany za łóżkiem.

Do wyboru mamy dziś wiele możliwości dekoracji ścian, a tapeta, to w zasadzie najprostszy sposób. Popularnością cieszą się nie tylko klasyczne tapety z motywami kwiatowymi, ale również z geometrycznymi wzorami oraz ornamentami. Chcąc nadać aranżacji sypialni wyrazistości, warto sięgnąć po tapetę, której wzory wykończone są połyskującą strukturą. Dzięki temu wnętrze będzie eleganckie i stylowe. 

W nowoczesnej sypialni wspaniałym rodzajem dekoracji jest beton. Może to być zarówno tynk strukturalny, który go imituje, jak również płyty z betonu architektonicznego do montowania na ścianie. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie we wnętrzach urządzonych minimalistycznie oraz w surowych loftach. Z kolei miłośnicy ciepłych aranżacji powinni zdecydować się na drewno. Duże płyty z dekorem drewna to rozwiązanie modne i praktyczne. Za jego sprawą wnętrze nie tylko prezentuje się przytulnie, ale również stylowo. Rysunki drewna mogą być wspaniałą dekoracją, szczególnie, jeśli wybierzemy bardziej egzotyczne gatunki, jak orzech amerykański czy palisander.

Wszystkie te metody dekoracji ścian wiążą się jednak z większym remontem. Jeśli interesuje nas szybsze rozwiązanie, możemy ozdobić ścianę za łóżkiem za pomocą tradycyjnych i znacznie tańszych metod. Klasyczne półki, na których ułożymy książki bądź bibeloty czy nawet kolekcja obrazków zawieszonych w fantazyjny sposób, będą ciekawą formą aranżacji ściany i z pewnością nadadzą wnętrzu niepowtarzalny klimat. 

Więcej inspiracji na aranżację sypialni znajdziesz TUTAJ.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH