Skosy spowodowane kształtem więźby dachowej, nie ułatwiają zadania projektantom wnętrz. W sypialni udało się wpasować wygodne łóżko z szafkami nocnymi po obu stronach. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Skosy spowodowane kształtem więźby dachowej, nie ułatwiają zadania projektantom wnętrz. W sypialni udało się wpasować wygodne łóżko z szafkami nocnymi po obu stronach. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
23 lut 2016 10:01

Modna sypialnia. Tak ją urządzisz na poddaszu

Wnętrza ze skosami mają niepowtarzalny klimat i dają wiele możliwości aranżacyjnych. To świetne miejsce także na kącik sypialniany.

Poddasze ze względu na swoje usytuowanie warto przeznaczyć na sypialnię. Adaptując je musimy jednak zadbać o odpowiednie oświetlenie, właściwą liczbę okien, a także postawić na ściany w jasnych kolorach, tak by pomieszczenie było jasne i pełne światła.

Skosy poddasza tylko na pozór utrudniają funkcjonalną aranżację wnętrza i całkowite wykorzystanie jego powierzchni. Wystarczą przemyślane rozwiązania i odrobina kreatywności. Dobrym pomysłem jest między innymi zabudowywanie wnęk pod skosami i wykorzystywanie ich jako dodatkowych, praktycznych schowków, których w domu nigdy za wiele. Pod skosem możemy także umieścić biblioteczkę. To także idealne miejsce na kącik do czytania - wystarczy wygodny fotel i mały stolik kawowy by wygodnie i w pełni oddać się ulubionej lekturze. Jeśli posiadamy okno połaciowe, wykorzystajmy naturalne światło i ustawmy pod nim łóżko. W ten sposób za dnia będziemy mogli wygodnie poczytać gazetę w leżącej pozycji, a w nocy podziwiać przed snem rozgwieżdżone niebo. 

Na wprost łóżka możemy umieścić ozdobny obraz. Widok odległej krainy, dzika przyroda lub zachód słońca pozwoli nam choć na chwilę poczuć wakacyjny klimat. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na coś bardziej indywidualnego, a dokładniej mówiąc na zdjęcia z prywatnych albumów, drukowane na dużym formacie. Tak spersonalizowana ściana z pewnością zdecyduje o niepowtarzalności naszej sypialni

Plusem poddasza okazują się także widoczne elementy konstrukcyjne, które mogą być prawdziwą ozdobą naszej sypialni. Nie musimy wiec ich ukrywać - wręcz przeciwnie, możemy je odpowiednio wyeksponować. Drewniane belki, stropy i podpory możemy zabejcować lub pokryć lakierem dekoracyjnym do drewna. W połączeniu z jasnymi ścianami dadzą niepowtarzalny efekt. Pod skosami mogą znaleźć się również komody, skrzynie do przechowywania przedmiotów lub zabudowy przygotowywane na wymiar. 

Zobacz kilka pomysłów na modną sypialnię na poddaszu. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH