Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

We wnętrzu króluje połączeni delikatnych szarości, błękitów i bieli. Drewniana podłoga oraz stylizowane formy mebli dodają mu klasycznej wytworności. Uwagę przyciąga szare, tapicerowane łóżko z pikowanym zagłówkiem. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

We wnętrzu króluje połączeni delikatnych szarości, błękitów i bieli. Drewniana podłoga oraz stylizowane formy mebli dodają mu klasycznej wytworności. Uwagę przyciąga szare, tapicerowane łóżko z pikowanym zagłówkiem. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 10 sie 2015 15:47 (aktualizacja: 21 sie 2015 08:54)

Piękna sypialnia. 15 wnętrz z polskich domów

Sypialnia to szczególne miejsce w naszym domu. Jak ją urządzić? Zobaczcie propozycje projektantów wnętrz.

Sypialnia to miejsce, w którym chcemy odpocząć po ciężkim dniu pracy, nieco się zrelaksować, a przede wszystkim nabrać energii na kolejny dzień. Powinna być ona urządzono w taki sposób, by pozwolić nam się wyciszyć, ukoić emocje, ale też sprzyjać sennym marzeniom i fantazjom. Dlatego urządzając tę właśnie przestrzeń warto sięgnąć po stonowaną paletę barw, a także otoczyć się pięknymi przedmiotami, przypominającymi nam o pozytywnych aspektach codzienności.

Idealnym kolorem do sypialni wydają się jasne beże i stonowane brązy. Te naturalne kolory wprowadzają do wnętrza ład i stabilizację. Spokojne barwy natury spajają nas z naturalnym otoczeniem, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Możemy je dozować w całej palecie odcieni - od bardzo jasnych, po te zupełnie ciemne.

Jasne barwy w sypialni sprawiają, że staje się ona optycznie większa, bardziej doświetlona, a także przyjazna. Bowiem oddziałują one pogodnie na człowieka. Ich nieco chłodny odbiór zawsze można ocieplić drewnem. Z kolei naturalne barwy w ciemnych odcieniach wprowadzają do wnętrza powagę, nobilitując jego charakter, a także dodając mu klasycznego wydźwięku.

Beże i brązy, a także czerni, bieli i szarości barwy o neutralnym charakterze. Nie mają one znaczącego wpływu na kreację przestrzeni ze względu na pełnione przez nią funkcje konceptualne, a więc nie oddziałują istotnie na jej emocjonalną wymowę, a przez to na nas samych. W praktyce oznacza to, że możemy je dozować bezpiecznie, bez obawy uzyskania efektu zbyt męczącego dla naszego oka, samopoczucia czy też samego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA