Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przestronną, jasną sypialnię urządzoną w nowoczesnym stylu ociepla drewniana podłoga. Jej ciemne wybarwienie doskonale pasuje co białych ścian. Projekt: Konrad Grodziński. Fot.Bartosz Jarosz.

Przestronną, jasną sypialnię urządzoną w nowoczesnym stylu ociepla drewniana podłoga. Jej ciemne wybarwienie doskonale pasuje co białych ścian. Projekt: Konrad Grodziński. Fot.Bartosz Jarosz.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 10 marz 2015 10:27 (aktualizacja: 16 marz 2015 09:28)

Podłoga w sypialni: deski, panele, wykładzina

Doskonała podłoga łączy walory estetyczne z komfortem użytkowania. W sypialni stanowi niezwykle ważny element wnętrza.

Wybór podłogi do sypialni to trudne zadanie. Wiele materiałów, kolorów i wzorów sprawia, że często nie wiemy na co się zdecydować. Podłogę wybieramy bowiem na wiele lat, jest także elementem, który silnie oddziałowej na całe wnętrze.

Jednym z popularnych rozwiązań jest wykładzina dywanowa. W sypialni warto zrezygnować z intensywnych kolorów. Lepiej sprawdzą się łagodne, stonowane barwy, które dobrze będą się komponować z każdym kolorem ścian i mebli. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na rodzaj włókna, splotów, klasę wytrzymałości. Jeśli nie jesteśmy przekonani do ułożenia wykładziny w całym pomieszczeniu możemy zdecydować się na zakup dywanu, który wizualnie ociepli wnętrze.

Drewniana podłoga stanowi ponadczasowe rozwiązanie. Naturalne piękno dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Do wyboru mamy deskę litą, warstwową, podłogę fornirowaną. Przy zakupie zwróćmy uwagę na wybór wykończenia, sposób pielęgnacji. Jeśli w sypialni planujemy ogrzewanie podłogowe, pamiętajmy aby wybrać podłogę drewnianą dostosowaną do tego typu rozwiązania. Kolor drewna powinien być dopasowany do ogólnego wystroju sypialni. Jasne podłogi powiększają optycznie małe przestrzenie. Ciemne, intensywne barwy wprowadzają do wnętrza elegancję.

Często spotykanym materiałem na podłogę w sypialni są również panele laminowane. Szeroki wybór kolorów, faktur pozwala idealnie dopasować panele do stylistyki wnętrza. Wybierając konkretny produkt przyjrzyjmy się klasie ścieralności, grubości, strukturze. W sypialni warto zdecydować się na panele z systemem wyciszającym.

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA