Jasna, dębowa deska Dąb White Truffle Grande z linii Pure. Produkt uszlachetniony poprzez zastosowanie lakieru matowego, który dodatkowo zabezpiecza podłogę. Wymiary: 180x2200 mm. Fot. Barlinek.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Jasna, dębowa deska Dąb White Truffle Grande z linii Pure. Produkt uszlachetniony poprzez zastosowanie lakieru matowego, który dodatkowo zabezpiecza podłogę. Wymiary: 180x2200 mm. Fot. Barlinek.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
03 lis 2014 16:41

Podłoga w sypialni: drewno i panele laminowane

Przedstawiamy propozycje paneli oraz podłóg drewnianych, które wizualnie ocieplą wnętrze każdej sypialni. Wiele faktur, kolorów, struktur daje wiele możliwość aranżacyjnych.

Wybierając podłogę zazwyczaj pojawia się pytanie: panele laminowane czy podłoga drewniana? Żaden materiał nie jest w stanie zastąpić naturalnego drewna, ale ze względów ekonomicznych często decydujemy się właśnie na panele. Jednak z pomocą przychodzą nam dzisiejsze możliwości technologicznie i bogactwo wzorów, dzięki którym w ofercie producentów możemy znaleźć panele doskonale naśladujące drewno. 

Dostępne są również podłogi fornirowane wykonane z cienkiej warstwy naturalnego drewna nałożonego na stabilną warstwę płyty HDF. Wybierając sposób wykończenia podłogi  w sypialni warto przyjrzeć się także jej budowie podłogi oraz sposobie montażu. Zwróćmy uwagę na klasę ścieralności - czy podłoga posiada system wyciszający, system antystatyczny. Zapytajmy sprzedawcę o sposób pielęgnacji i konserwacji. 

Pamiętajmy, że podłogę wybieramy na wiele lat. Dodatki, tkaniny czy meble możemy zmienić znacznie szybciej i łatwiej niż podłogę. Dlatego warto dokładnie przemyśleć jej wybór.

 Jaki kolor wybrać?

W małych sypialniach najbezpieczniej jest wybrać jasne podłogi, np. z klonu, buku, które optycznie powiększą wnętrze, a przy tym łatwo je dopasować do praktycznie dowolnego koloru ścian i mebli.

Ciemna podłoga zwłaszcza w małych sypialniach może optycznie zmniejszyć wnętrze, a w zestawie z równie ciemnymi meblami mogą stworzyć dosyć ciężką kompozycję.

Bezpiecznym, klasycznym rozwiązaniem jest podłoga w odcieniach jesionu czy dębu. Delikatna barwa, stonowany rysunek pozwoli na stworzenie wnętrza, które w łatwy sposób będziemy mogli dowolnie zaaranżować.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • kasiakasai, 2016-09-17 09:16:58

  Jasne aranżacje zawsze cieszą, bo wyglądają na schludne, przestronne.
 • Kaśka_L, 2015-01-08 16:15:38

  Ja też uwielbiam drewniane podłogi, sama mam w salonie sen starego malarza baltic wood i beżowe ściany i wygląda to obłędnie....
 • katiuszax, 2014-12-15 17:49:08

  Ja wolę jasne wnętrza i ściany i podłogi. Podłoga tylko drewniana jesion lub dąb, ale jasna deska.
 • Alicja , 2014-11-26 13:14:35

  Taką samą deskę, jak na drugim zdjęciu mamy położoną w salonie i sypialni, tylko, że cały pokój wygląda dość mrocznie, ponieważ ściany są pomalowane na kolor grafitowy. W korytarzu dominuje fioletowa tapeta w stylu barokowym, na którą natrafiliśmy w w Krakowie, szkoda, że nie można tutaj załączyć zdjęcia, bo myślę, że mogłoby posłużyć za inspirację dla osób, które zamierzają kupić podobną podłogę :)

POLECAMY W SERWISACH