Nadal modne są płytki wprowadzające do wnętrza sterylność, prostotę i harmonię, matowe, w spokojnych tonacjach i naturalnych barwach. Fot. Intalgraniti.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Nadal modne są płytki wprowadzające do wnętrza sterylność, prostotę i harmonię, matowe, w spokojnych tonacjach i naturalnych barwach. Fot. Intalgraniti.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
22 paź 2015 13:41

Podłoga w sypialni. Najnowsze propozycje

Płytki ceramiczne i kamienne odważnie wkraczają do wnętrza sypialni. Nie tylko jako wykończenie podłogi - najnowsze trendy przekonują, że są świetną ozdobą ściany.

Płytki i kamień dotychczas na sypialnianej podłodze oglądaliśmy rzadko. Są zimne w dotyku i nie zbyt pasują do wnętrza, które z założenia powinno być przytulne. Jednak moda na otwartą przestrzeń mieszkalną, w której coraz częściej można spotkać sypialnie łączone z łazienką, zachęca do poszukiwania materiałów wykończeniowych, mogących pogodzić wymagania obu pomieszczeń. Płytki w tym przypadku wydają się dość dobrym rozwiązaniem. Nie alergizują, są łatwe do utrzymania w czystości i trwałe. Można zainstalować pod nimi także ogrzewanie podłogowe, co ostatecznie rozwiązuje problem chłodu pod stopami, r. 

Oferta płytek ceramicznych dostępnych w sklepach jest bardzo zróżnicowana, zarówno w kolorze i fakturze. Pozwala to tworzyć projektantom piękne i oryginalne aranżacje sypialni. Materiał ceramiczny stosowany jest jako wykończenie sypialnianych podłóg, ale także ścian, dzięki czemu wnętrza zyskują bardzo oryginalny i nietypowy wygląd. 

Najmodniejsze aktualnie okładziny z płytek imitują egzotyczne gatunki drewna albo kamień, zwłaszcza łupek, granit i piaskowiec. Idealne odtworzenie struktury tych surowców dzięki najnowszym technikom obróbki sprawia, że często do złudzenia przypominają one pierwowzór. Łączą przyjazny, ciepły wygląd z doskonałymi parametrami technicznymi, są trwałe i odporne na zniszczenia często bardziej niż naturalny materiał.

Zobaczcie jak pięknie mogą ozdabiać wnętrza sypialni. 

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • anka, 2016-04-15 08:46:24

  Zgadzam się, ze drewno bardzo ładnie wygląda, ale również jestem za tym, żeby troche zestawiac te odcienie ze sobą na zasadzie jaśniejszy i ciemniejszy. Moja siostra postawiła na ciemny dab z baltic wood i jasne ściany i takie połączenie wygląda nieziemsko :D
 • Katia, 2016-01-18 14:06:39

  Może się podobać, zwłaszcza jak ktoś lubi nowoczesne rozwiązania. Ja jestem jednak zwolenniczką cieplejszego materiału jakim jest drewno, zwłaszcza na podłodze.
 • monika.grzelaz, 2016-01-16 09:16:29

  bardzo ładna podłoga, chociaż troszeczke nudno jets, moze ciemnejszy odcień lepiej wyglądałby?

POLECAMY W SERWISACH