Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nadal modne są płytki wprowadzające do wnętrza sterylność, prostotę i harmonię, matowe, w spokojnych tonacjach i naturalnych barwach. Fot. Intalgraniti.

Nadal modne są płytki wprowadzające do wnętrza sterylność, prostotę i harmonię, matowe, w spokojnych tonacjach i naturalnych barwach. Fot. Intalgraniti.
  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 paź 2015 13:41 (aktualizacja: 27 paź 2015 09:17)

Podłoga w sypialni. Najnowsze propozycje

Płytki ceramiczne i kamienne odważnie wkraczają do wnętrza sypialni. Nie tylko jako wykończenie podłogi - najnowsze trendy przekonują, że są świetną ozdobą ściany.

Płytki i kamień dotychczas na sypialnianej podłodze oglądaliśmy rzadko. Są zimne w dotyku i nie zbyt pasują do wnętrza, które z założenia powinno być przytulne. Jednak moda na otwartą przestrzeń mieszkalną, w której coraz częściej można spotkać sypialnie łączone z łazienką, zachęca do poszukiwania materiałów wykończeniowych, mogących pogodzić wymagania obu pomieszczeń. Płytki w tym przypadku wydają się dość dobrym rozwiązaniem. Nie alergizują, są łatwe do utrzymania w czystości i trwałe. Można zainstalować pod nimi także ogrzewanie podłogowe, co ostatecznie rozwiązuje problem chłodu pod stopami, r. 

Oferta płytek ceramicznych dostępnych w sklepach jest bardzo zróżnicowana, zarówno w kolorze i fakturze. Pozwala to tworzyć projektantom piękne i oryginalne aranżacje sypialni. Materiał ceramiczny stosowany jest jako wykończenie sypialnianych podłóg, ale także ścian, dzięki czemu wnętrza zyskują bardzo oryginalny i nietypowy wygląd. 

Najmodniejsze aktualnie okładziny z płytek imitują egzotyczne gatunki drewna albo kamień, zwłaszcza łupek, granit i piaskowiec. Idealne odtworzenie struktury tych surowców dzięki najnowszym technikom obróbki sprawia, że często do złudzenia przypominają one pierwowzór. Łączą przyjazny, ciepły wygląd z doskonałymi parametrami technicznymi, są trwałe i odporne na zniszczenia często bardziej niż naturalny materiał.

Zobaczcie jak pięknie mogą ozdabiać wnętrza sypialni. 

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA