Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płytki imitujące kamienie oraz wiernie oddają ich bogatą kolorystykę, strukturę, a nawet charakterystyczne przebarwienia. Rozpoznać je można jedynie po dotyku. Fot. Novabell.

Płytki imitujące kamienie oraz wiernie oddają ich bogatą kolorystykę, strukturę, a nawet charakterystyczne przebarwienia. Rozpoznać je można jedynie po dotyku. Fot. Novabell.
  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 marz 2016 18:44 (aktualizacja: 09 marz 2016 08:04)

Podłoga w sypialni. Zobacz najlepsze pomysły

Naturalne drewno, płytki ceramiczne, czy stylowy dywan? Możliwości jest wiele. Zobacz najlepsze pomysły na podłogę w sypialni.

Największą uwagę przykładamy do podłóg w sypialni, kuchni czy łazience. Jednak ta w sypialni jest równie ważna. To przecież na nią stajemy bosymi stopami tuż po przebudzeniu. Powinna więc zapewniać nam przyjemne doznania, nie tylko estetyczne, ale i dotykowe. 

Wybór podłogi w sypialni powinien zależeć od stylu aranżacji, na jaki się zdecydowaliśmy. W nowoczesnych wnętrzach skąpanych w bieli lub szarościach, najmodniejszym rozwiązaniem dziś są płytki ceramiczne oraz gres. Choć są one chłodne w dotyku, to nadają wnętrzom wspaniały styl. Wzory, jakie cieszą się dziś powodzeniem, to płytki imitujące drewno oraz beton. Aby nadać sypialni niesamowitego klimatu, warto sięgnąć po nietuzinkowe płytki w kształcie heksagonów oraz z motywem patchworku. 

Dla tych, którzy cenią sobie ciepłe materiały z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie drewno. Producenci oferują dziś deski podłogowe w wielu ciekawych odcieniach. Jeśli chcemy, aby wnętrze naszej sypialni było stonowane, warto wybrać deski bielone lub w bardzo jasnym odcieniu. Do wnętrz bardziej wyrazistych, dobrym pomysłem będzie drewno w mocno zarysowanymi sękami lub o klepkach w różnych odcieniach. 

Niezawodnym sposobem na ciepłą podłogę w sypialni są wykładziny. Wymagają one jednak dokładnej pielęgnacji, by nie gromadziły się w nich szkodliwe dla naszego zdrowia roztocza. Prostszym sposobem na miłą w dotyku podłogę, może być dywan. Ilość dostępnych na rynku wzorów jest oszałamiająca. Dzięki temu znajdziemy model odpowiedni dla siebie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA