Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Intensywny, biało - czarny wzór wprowadzi do wnętrza mocny, dynamiczny akcent. Na zdjęciu łóżko Husk proj.Patricia Urquiola. Fot.B&B Italia.

Intensywny, biało - czarny wzór wprowadzi do wnętrza mocny, dynamiczny akcent. Na zdjęciu łóżko Husk proj.Patricia Urquiola. Fot.B&B Italia.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 02 lip 2014 11:02 (aktualizacja: 03 lip 2014 08:11)

Pomysł na ścianę. Paski w sypialni - inspirujące aranżacje

Motyw pasków to ponadczasowy, dekoracyjny wzór, który nigdy nie wyjdzie z mody. Tapeta w pasy oraz malowane na ścianie paski to skuteczny sposób na efektowną dekorację sypialni.

Paski w sypialni mogą przybrać różną formę. Możemy kupić tapetę w pasiasty wzór lub samodzielnie za pomocą dwóch, trzech farb spróbować namalować pasy na ścianie. Kolor oraz szerokość poszczególnych pasów powinien być zgodny z aranżacją sypialni. Pastelowe, szerokie pasy wprowadzą do sypialni łagodną, przytulną atmosferę. Kontrastowe zestawienia pasków świetnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. W klasycznych sypialniach polecamy pasy o stonowanych odcieniach z wykorzystaniem dwóch, trzech kolorów. 

Optyczne triki

Paski pomogą nam również optycznie wymodelować wnętrze, zmienić lub poprawić proporcje. Poziome pasy poszerzą wnętrze, pionowe pasy podwyższą i wydłużają optycznie ściany. Ważna jest również szerokość poszczególnych pasów.Gęsto umieszczone pionowe lub poziome linie zdynamizuje wnętrze, szersze dodadzą klasycznej elegancji. W niewielkich sypialniach polecamy umieszczenie pasiastego wzoru tylko na jednej ścianie, najlepiej za wezgłowiem łóżka, tak aby nie przytłoczyć wnętrza intensywnym wzorem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA